×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. marts, 2012
Drukāt

Briselē diskutēs par dzīvi pēc Padomju Savienības sabrukuma

Nākamnedēļ, 7.martā, Briselē par godu 20 gadiem kopš Padomju Savienības sabrukuma tiek organizēta diskusija “Dzīve pēc Padomju Savienības”, aģentūru LETA informēja Eiropas Tautas partijas grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks Ģirts Salmgriezis.

Konference pulcēs bijušās padomju paaudzes pārstāvjus no politiķu, ekonomistu un akadēmiķu vidus, lai novērtētu 20 atjaunošanas gadus un spriestu par jaunajiem Eiropas Savienības pārbaudījumiem.

“Paaudzei, kas sāka savu pieaugušo dzīvi pēc PSRS sabrukuma 1991.gadā, aukstā kara beigas, jaunas pasaules kārtības veidošana un Eiropas Savienības un NATO paplašināšana ir viņu dzīves gājuma neatņemama sastāvdaļa. Miljoniem cilvēku Austrumeiropā PSRS sabrukums nozīmēja arī īstās Otrā pasaules kara beigas. Trieciena viļņi, ko radīja padomju impērijas sabrukums, joprojām pēc 20 gadiem atskaņojas Eiropā un pasaulē,” teikts konferences pieteikumā.

Konferencē ievadvārdus teiks Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Tautas partijas grupas priekšsēdētājs Žozefs Dauls un Roberta Šūmaņa fonda prezidents Žans Dominiks Džuliāni. Pirmo konferences daļu “20 atjaunošanas gadi: tautas, robežas, cilvēki, kultūras, bijušā padomju bloka identitātes un mūsdienu ietekme” vadīs EP deputāte Sandra Kalniete (V). Savukārt otro konferences paneli “Jaunie pārbaudījumi Eiropas Savienībai” vadīs bijušais Albānijas ārlietu ministrs Besniks Mustafajs. Diskusijās piedalīsies vairāki eiroparlamentārieši, kā arī žurnālists, vēsturnieks un politiķis no Krievijas Vladimirs Kara-Murza. Konferences noslēgumā uzrunu teiks bijušais EP prezidents Ježijs Buzeks. Konferenci organizē Kalniete.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+