×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

Briselē izstādīs Latvijas dizaina priekšmetus “Earthworks”

Nora Vrubļevska / Publicitātes fotoNora Vrubļevska / Publicitātes foto

Briselē 9. septembrī tiks atklāta Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas izstāde “Earthworks”, kas norisināsies dizaina festivāla “Brussels Design September” ietvaros, vēsta birojs “Rīga 2014”.

Mārtiņš Drēģeris, biroja Rīga 2014 komunikāciju speciālists, stāsta, ka “Earthworks” ir dizaina priekšmetu kolekcija, kas mērķtiecīgi veidota ar cieņu un interesi par savas zemes kultūras mantojumu, amatniecības tradīcijām, vietējo materiālu savdabību un to lietojuma iespējām. Projekts ir arī aizrautīga pētniecība, kurā tiek meklēta un atklāta lokālā identitāte konkrētā dzīvesstilā un amatnieciskajā kvalitātē. Projekta devīze ir “Our past is the soil for our future” (Mūsu pagātne ir augsne mūsu nākotnei), ekspozīcijas nosaukumā un tās uzbūves principā metaforiski iekodēts arheoloģijas motīvs.

Izstādes objekti ir izpētes rezultātā tapis tradīciju tulkojums mūsdienu dizaina valodā, ne tikai formāls agrāku paņēmienu atdarinājums vai to rekonstrukcija. Ekspozīcija apvieno vairāku gadu garumā tapušus dizaina darbus, no kuriem vairāki atsevišķi jau tikuši godalgoti starptautiskos un Latvijas dizaina forumos. Dizaineri darbos izmanto uzņēmuma “April Market” unikālu Latvijā radītu virsmu apdares materiālu, kura pamatā ir kūdra.

Latvijas dizaina izstādes autori ir dizaina studija “Rijada” sadarbībā ar Natāliju Jansoni un Sarmīti Stabulnieci. Tā būs skatāma no 9. septembra līdz 3. oktobrim BIP centrā Briselē katru dienu no plkst.10 līdz plkst.18.

Izstāde ir dizaina studijas “Rijada”, Latvijas Republikas vēstniecības Beļģijā un Briseles Informācijas centra sadarbības projekts, ko atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un SIA “April Market”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+