×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. novembris, 2015
Drukāt

Briselē joprojām spēkā augstākā terorisma trauksme

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Baidoties no iespējamiem teroristu uzbrukumiem, Beļģijas galvaspilsētā Briselē svētdien otro dienu ir spēkā augstākais, ceturtais terorisma trauksmes līmenis, joprojām ir slēgta metro sistēma, ielas ir gandrīz tukšas, tajās patrulē policisti un karavīri. Valdības ministri un drošības dienestu amatpersonas pēcpusdienā tiksies, lai apspriestos, vai šo trauksmes līmeni paturēt spēkā.

Liela daļa Briseles veikaliņu, kafejnīcu un bāru, kur parasti nedēļas nogalēs un īpaši sestdienu vakaros dzīve kūsāt kūsā, šoreiz ir slēgti.

Kā pastāstījis Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Martina Šulca padomnieks Arnolds Pranckevičs, Briseles Ielās svētdien var redzēt vairāk karavīru un policistu nekā tūristu. Tomēr viņš atzinis, ka nekāda panika nav vērojama un cilvēki acīmredzot izprot situācijas nopietnību. Pēc Pranckeviča teiktā, visnopietnākās pārbaudes tiek veiktas pie Eiropas institūciju mītnēm, kur drošība pastiprināta jau kopš pirmdienas.

Par iespēju, ka vairākās Briseles vietās varētu tikt sarīkoti “Parīzes stila uzbrukumi” ar sprāgstvielām un šaujamieročiem, sestdien paziņoja Beļģijas premjerministrs Šarls Mišels.

Kā svētdien pastāstījis iekšlietu ministrs Jans Jambons, Beļģijas varas iestādes meklē ne tikai Parīzes slaktiņa līdzdalībnieku Salahu Abdeslamu, kura brālis Brahims uzspridzinājās Francijas galvaspilsētā, bet vēl vairākus citus cilvēkus. “Mēs vērojam situāciju minūti pa minūtei – nav jēgas to slēpt. Draudi ir reāli, bet mēs dienu un nakti darām visu iespējamo, lai tiktu galā ar situāciju,” viņš piebildis.

Pēc Pranckeviča teiktā, tiek nopietni apsvērts, kā nodrošināt visu EP deputātu un darbinieku apsardzību, jo pirmdien viņiem ar vilcienu jādodas uz plenārsēdi Strasbūrā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+