×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2012
Drukāt

Briselē lems par zvejas kvotām Baltijas jūrā 2013.gadā

Foto-LETAFoto-LETA

Nākamnedēļ, 22.oktobrī un 23.oktobrī, Briselē notiks Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksme, kurā lems par nozvejas kvotām 2013.gadā Baltijas jūrā un Rīgas jūras līcī, informēja Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji.

Sanāksmē zemkopības ministre Laimdota Straujuma piedalīsies debatēs par ieplānoto sistēmas izveidošanu zvejas koncesiju nodošanai jeb apmaiņai ar nozvejas kvotām. Latvija atbalsta sistēmas izveidi, ja tiks ņemta vērā katras dalībvalsts zvejniecības sektora specifika. Kopumā sistēma veicina efektīvāku kvotu apguvi, iesaista zvejniekus kvotu pārvaldības procesā un veicina flotes kapacitātes reālu pielāgošanos pieejamajiem resursiem, uzskata ZM pārstāvji.

Kā ziņots, Eiropas Komisija (EK) rosina nākamgad palielināt vairāku zivju nozvejas kvotas Baltijas jūrā, jo iepriekšējo gadu ierobežojumi ļāvuši atjaunoties zivju populācijai. EK rosina palielināt brētliņu, siļķu un plekšu nozvejas kvotas, savukārt mencu un laša nozvejas kvotas samazinātas.

EK izstrādāto nozvejas kvotu mērķis ir, ievērojot zinātniskos ieteikumus, panākt, lai zvejniecība Baltijas jūrā būtu ilgtspējīga gan no vides, gan no ekonomiskā skatupunkta.

Tāpat sanāksmes laikā Straujumai paredzētas arī tikšanās ar ES Lauksaimniecības un lauku attīstības komisāru Dačanu Čološu, Itālijas un Spānijas lauksaimniecības ministriem un citām ES amatpersonām, lai turpinātu skaidrot nepieciešamību ieviest taisnīgu tiešo maksājumu sadali starp visu ES dalībvalstu lauksaimniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+