Mobilā versija
+3.9°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
26. novembris, 2015
Drukāt

Briselē pazemināts pretterorisma trauksmes līmenis

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pretterorisma trauksmes līmenis Briselē, kas sešas dienas saglabāts visaugstākajā līmenī, ceturtdien beidzot pazemināts, ziņo aģentūra “Belga”.

Neatkarīgā draudu izvērtēšanas iestāde OCAM trauksmes līmeni pazeminājusi no ceturtā uz trešo.

Briselē ceturtais terorisma trauksmes līmenis tika izsludināts sestdien, pieļaujot iespēju, ka vairākās pilsētas vietās varētu tikt sarīkoti Parīzes teroraktiem līdzīgi uzbrukumi ar sprāgstvielām un šaujamieročiem.

Pārējā valstī sestdien tika izsludināts trešais trauksmes līmenis, kas joprojām ir spēkā.

Teroraktos Parīzē 13. un 14.novembrī tika nogalināti 130 cilvēki. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies teroristiskais grupējums “Islāma valsts”.

Vairāki no teroristiem, kas sarīkoja šo slaktiņu, bija Briseles iedzīvotāji.

Saistībā ar teroraktiem Beļģijā aizturēti pieci aizdomās turētie un izdots starptautisks orderis sestā aizdomās turētā arestam.

Amatpersonas norādīja, ka pretterorisma trauksmes līmeņa pazemināšana Briselē ir labas ziņas sabiedriskajai dzīvei un uzlabo cilvēku iespējas pārvietoties, bet nekas vēl nav galā.

Līmeņa pazemināšana bija negaidīts lēmums, jo sākotnēji valdība ziņoja, ka augstākais līmenis galvaspilsētā tiks saglabāts līdz pirmdienai.

Pievienot komentāru

"Biedējošo klaunu" uzbrukumi: Austrijā savainoti vairāki cilvēki Tuvojoties Helovīnam, vairāki cilvēki Austrijā guvuši savainojumus biedējošu klaunu tērpos ģērbušos cilvēku uzbrukumos.
Draugiem Facebook Twitter Google+