×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
21. februāris, 2017
Drukāt

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)

AFPAFP

Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien izteicies Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja plāno līdz marta beigām iedarbināt Lisabonas līguma 50.pantu un sākt oficiālo izstāšanās procesu.

“Tās būs sarežģītas sarunas, kas prasīs gadus, kamēr mēs spēsim vienoties par izstāšanās noteikumiem” un turpmākajām attiecībām starp Lielbritāniju un ES, stundu garā runā Beļģijas parlamentā paziņoja Junkers.

“Britiem jāzina, un viņi jau zina, ka atlaižu vai nulles izmaksu nebūs,” viņš piebilda.
“No britiem tiek gaidīts, ka viņi respektēs saistības, ko ir uzņēmušies,” sacīja Junkers, norādot, ka izmaksas būs ļoti lielas.

Avoti ES stāsta, ka Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu, lai segtu saistības, ko Lielbritānija ir uzņēmusies ES budžeta veidošanā.
EK līdz šim atteikusies nosaukt kādu konkrētu skaitli.

“Mums jānokārto šī lieta nevis ar naidīgumu sirdī, bet ar apziņu, ka kontinentam par daudz ko ir jāpateicas Lielbritānijai,” norādīja Junkers, ar to domājot Lielbritānijas ieguldījumu nacistiskās Vācijas sakāvē Otrajā pasaules karā.

“Bet mēs arī nedrīkstam būt naivi,” viņš piebilda.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jāmaksā vēl un vēl par to ka bija viena no galvenajām ES budžeta uzturētājām ?

Draugiem Facebook Twitter Google+