×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Briseles braucējiem jāpagriežas uz Raunu (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Droši vien pagājušonedēļ vairākās televīzijas ziņās noskatījāties tos smagos skatus no divām nespējnieku aprūpes iestādēm. Cilvēkus gatavojās pārvietot uz citu vietu, citu iestādi, kur aprūpējamiem būtu pat labāki dzīves apstākļi un arī valstij izdevīgāk. Taču vieniem pierastās dzīves vietas zaudēšana šķita atbaidoša, pat briesmīga, bira patiesas izmisuma asaras. Vēl lielāks izmisums nomāca nespējnieku aprūpētājus, kas zaudēja darbu un palika bez darba vietām. Bija redzami neviltota izmisuma skati. Tos vairākkārt noskatoties, nodomāju, ka Raunā un Kauguros pie mums bieži apcerētā Krievijas televīzija būtu varējusi uzņemt ļoti augstas ticamības sižetus (kopā ar attiecīgiem komentāriem) par to, ka Latvijas fašisti vajā pret varu nespējīgos cilvēkus! Nekas daudz nebūtu jāpiestrādā, lai vēl viens propagandas gabals būtu gatavs.

Ainas no sociālās aprūpes iestādēm televīzijas pārraidīja apmēram ap to pašu laiku, kad LTV savā kārtējā sastrēgumstundā rādīja, kā viena valdības ministre un četri televīzijas zinātņu profesori publiski prātoja, kā apturēt Krievijas televīzijas melīgās ietekmes. Izprātojās visādi, tomēr, kā jau parasti, pie jēdzīgiem secinājumiem nenokļuva, tikai pie tā, ka krievu televīzijas nevar un nedrīkst atslēgt! Vārda brīvība!

Tad arī nonācu, līdzi prātodams, pie šāda secinājuma. Kā būtu, ja pašreizējā Straujumas valdība kopumā un tās vadone un atsevišķie locekļi paši būtu apdomīgāki un uzmanīgāki darbos un it īpaši politiskos paziņojumos? Piemēram, par sabiedrības noskaņojumu, to pašu integrāciju un oficiālo vienotību? Daža pagātnē liela politiķa rakstos esmu atradis brīdinājumu: ministru nepatikšanas visbiežāk sākoties nevis no to nepareizām darbībām, bet dumjām runām.

Vai tad divu nespējnieku iestāžu pārvietošana nebūtu pārvērsusies pavisam citāda, ja televīziju rādītajos sižetos pie sociāli aprūpējamajiem ar pārcelšanas vēsti, jauku stāstījumu pat ar kādām mazām dāvanām būtu aizbraucis pats Auguļa kungs vai vismaz Līdakas kungs? Viņi no darba atlaižamajiem varēja aizvest attiecīgos papīrus par piešķirtiem pabalstiem. Vai ne?

Tas arī būtu darbs pret naidīgo propagandu.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Arī no Briseles mums pārāk maz kas ir ticis! Vienīgi eiro un bezvīzu režīms! Ne mums Briseles algas,pensijas un bērnu pabalsti,ne progresīvais ienākuma nodoklis,samazināta PVN likme pārtikai un obligātā veselības apdrošināšana!

 2. Briseles braucējiem jāpagriežas pret tautu!

 3. Mūsu politiķi,acīmredzot,par šiem ģenerāļiem nemaz nezina,citādi vismaz ģenerāļu Bolšteina,Goppera un Kureļa vārdos būtu nosaukta kāda iela!

 4. To visu taču var pārdot!

 5. Briseles braucēji nav pat pamanījuši,ka Briselē vēl,bez pieckārt lielākām algām un pensijām, ir gan ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa,gan 3,5 reizes mazāka PVN likme visai pārtikai,gan obligātā veselības apdrošināšana,gan atraitņu pensijas utt!

 6. Ko tukši muldi par laiku un situāciju,par ko esi saklausījies,bet tev nav sajēgas.Ulmani liec mierā!Tavs niks vien par kaut ko liecina.Ja,pieņemsim,tu būtu ulmaņlaikos.Būtu pavēle-cīnīties! Tu būtu VĒROTĀJS!

 7. VAJAG GODIGI ,,,JA LIKVIDE TAD IEMITNIEKUS IZMITINAT PIE DEPUTATIEM ,,,TAD VARBUT SAVADAK DOMAS NEVIS ..

 8. kas raunai vainas ? svaigaks gaiss neka pilsetas sudus ostit kur ta tie nabagi pilseta daris vsm ir tads staburags rauna kur var vazaties un ar sad tad pazust…

 9. „Par dziedāšanu būs jāmaksā.” Knuts Skujenieks (..,13.11.2013.)
  – Domāt vajadzēja 1991.gadā – tagad jāsāk maksāt…..

 10. tak nav izdevīgi visas mazās lauku pansionāta tipa nabagmājas uzturēt.Kādēļ cilvēki negrib uz modernākajām un tuvāk pilsētai?Baigā romantika tai Raunā

 11. Ar vieglu roku viss tiek iznīcināts,gan skolas,pansionāti,slimnīcas,lauksaimniecība,vai nevajag vinreiz noraut stop krānu.Leiši nāk klajā,ar lozungu,ja nu krievi okupē,tad jāstrādā bezatbildīgi un pavirši,bet mēs jau to darām brīvā valstī.Celi brūk,mājas brūk iepirkumi bremzē izauksmi,jo nevar sadalīt cik kuram tiks kabatā,tas ir pretīgi.

 12. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Vērotājs gan nav domātājs.

 13. Jā un palaid vel Bērziņu vienu uz Maskavu un iedod līdzi pildspalvu….Tā ir augstākā varas deģererācija bezatbildības un sevis noliegšanas procesā. Par savu atbildību nemaz nerunājot – ja 1918. un 1919. gados toreiz būtu tikpat bezatbildīgs un neizlēmiga K. Ulmanis – kur un kas būtu?

  • 1940.gadā gan Ulmanis bija ne tikai bezatbildīgs un neizlēmīgs ,bet arī ļoti bailīgs ne tik daudz par savu tautu,bet par sevi.Nododams pilnvaras Kirhinšteinam,Ulmanis ar savām rokām iznīcināja to ko bija cēlis 20 neatkarības gadus un neiedomājās ka sev galu dabūs okupantu cietumā.Labāk būtu ņēmis piemēru no ģenerāļa Bolšteina.

Draugiem Facebook Twitter Google+