×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Briseles džezmeņu meistarklase Latvijā


Briseles_dzezs_5

9. oktobrī Rīgā, Lielajā ģildē un 10. oktobrī Valmieras kultūras centrā viesosies augstākās raudzes džeza ansamblis – Briseles džeza orķestris. Kopā ar to uzstāsies arī trompetists Berts Joriss, sniedzot flāmu-beļģu džeza paraugstundu.


 

Briseles džeza orķestri 1993. gadā nodibināja saksofonists un komponists Franks Vaganē, trompetists Seržs Plims un trombonists Marks Godfroids. Kopš 1999. gada orķestra darbību finansē Flandrijas valdība. Orķestra mājvieta šobrīd ir Briseles slavenais jūgendstila mākslu centrs „Flagey”. 2012. gada februārī Briseles džeza orķestris netieši tika pie filmu “Oskara” balvas par skaņu celiņu mēmajai filmai „The Artist”.

Pašlaik Briseles džeza orķestris ir mākslinieciski viengabalains, radoši daudzveidīgs kolektīvs, kura sniegums uztverams visplašākajam klausītāju lokam. “Gaumīgs, elegants un lielisks atskaņojums,” raksta „Monde de la Musique” pielikuma portāls „Jazzman”. Savukārt „Flanders Today” vēsta: “Tīrs skaistums – klasisks, bet vienlaikus drosmīgs bigbenda džezs.” Briseles džeza orķestra mūziķi atskaņo visaugstākās kvalitātes oriģinālmūziku, unikālus aranžējumus un izdomas pilnus, kaislīgus atskaņojumus. Tas patiešām ir īsts džezs ar dinamisku orķestra skanējumu, klasisku jaudu, kur katrs mūziķis var būt spožs solists.

Līdztekus savām programmām Briseles džeza orķestris sadarbojas ar virkni izcilu viesmākslinieku, kuru vidū ir Filips Ketrins, Berts Joriss, Tutu Puoane, “Briseles filharmoniķi”, Rišārs Galjāno, Džanluidži Trovēzi un citi. Briseles džeza orķestris koncertē Beļģijas un arī visas Eiropas ievērojamākajos džeza festivālos.

Kopā ar orķestri Rīgā ieradīsies trompetists Berts Joriss, kurš pasaules kartē iezīmējis flāmu-beļģu džezu kopā ar nacionālajām džeza leģendām Tūtsu Tīlemansu un Filipu Ketrinu.

Viņu pazīst gan kā improvizētāju, gan komponistu, aranžētāju un pedagogu – Joriss bijis viens no džeza fakultāšu līdzdibinātājiem Lēvenē, Briselē un Antverpenē, bet pats strādā pedagoģisko darbu Hilversimas konservatorijā un Bernē, kur vada trompetes klasi un bigbendu. Pasniedz meistarklases visā pasaulē.

Joriss daudz komponē orķestrim un kinofilmām, kā arī vada dažādus bigbendus, un sevišķi cieša sadarbība viņu saista ar Briseles džeza orķestri. Viņš ieskaņojis vairākus albumus, arī kopā ar Filipu Ketrinu un Rišāru Galjāno. Kopā ar Dado Moroni, Filipu Ertsu un Drē Pallemertsu veiktais ieraksts Magone (Dreyfus Records) iegūst Disque d’émoi, franču mūzikas kritiķu Choc un klasiskās mūzikas radiokanāla „Klara” mūzikas balvu. 2010. gadā Berts Joriss saņem Flandrijas kultūras balvu 2009 mūzikas kategorijā. 2012. gadā Antverpenes konservatorijas piešķir mūziķim „Maestro Honoris Causa” titulu.

 

VARBŪT NODER

Koncerti: 9. X 19.00, Rīgā, Lielajā ģildē (Ls 7 – 30); 10. X 19.00 Valmieras kultūras centrā (Ls 4 – 6).

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+