×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. decembris, 2015
Drukāt

Briseles ielās joprojām patrulē armija

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vairākas dienas pēc drošības līmeņa samazināšanas, Beļģijas galvaspilsēta Brisele atgriežas pie ierastā dzīves ritma, vienlaikus pilsētā joprojām ir augsta drošības spēku un armijas klātbūtne, kas patrulē ielās.

Militārpersonas uzturas tūristu iecienītākajos pilsētas vietās, pie metro stacijām, viesnīcām, valsts un Eiropas Savienības institūcijām, kā arī stacijās un lidostā. Atsevišķās vietās ir izvietota arī Beļģijas armijas militārā tehnika.

Papildus drošības pasākumi ieviesti arī saistībā ar Briselē aizvadītajā nedēļas nogalē notikušo ES samitu, kura laikā sabiedriskā transporta kustība pa tā dēvēto Eiropas kvartālu tika novirzīta pa blakus ielām.

Pilsētas iedzīvotāji savukārt par paaugstināto drošības spēku klātbūtni īpašas emocijas neizrāda, pieņemot to kā neizbēgamu nepieciešamību. Tajā pašā laikā atsevišķi pilsētas viesi sarunās ar aģentūru BNS pauda, ka jūtas norūpējušies ieraugot militārpersonu klātbūtni “Eiropas galvaspilsētā”.

Iepriekšējās dienās Briselē no jauna tika atsākta metro kustība, kā arī atvērti slēgtie veikali un kafejnīcas, kuras aktīvi apmeklē gan pilsētas iedzīvotāji, gan arī viesi. Pilsētā izvietoti Ziemassvētku rotājumi un iedzīvotāji pamazām pošas sagaidīt gada nogali.

Jau vēstīts, ka 19.novembrī Beļģijas varas iestādes paaugstināja trauksmes līmeni galvaspilsētā no trešā līdz ceturtajam, kas ir augstākais un nozīmē “nopietnus un nenovēršamus” teroraktu draudus. Tā laikā pilsētā tika slēgtas skolas, augstskolas un metro līnijas. Paaugstinātais trauksmes līmenis palika spēkā vairākas dienas.

Trauksmes līmenis Briselē tika paaugstināts saistībā ar bažām, ka islāma džihādisti varētu Beļģijas galvaspilsētā atkārtot Parīzes teroraktus, kuros 13.novembrī tika nogalināti 130 cilvēki.

Beļģijas policisti veica arī 19 reidus dažādos pilsētas rajonos, tai skaitā galvenokārt migrantu apdzīvotajā Molenbēkā, kur bija dzīvojis ar Parīzes teroraktiem saistītais Salahs Abdeslams. Policija veica arī trīs reidus rūpnieciskajā Šarleruā pilsētā, kur atrodas starptautiskā lidosta.

Salaha brālis Brahims uzspridzinājās pie bāra, bet pārējie teroristi uzbruka restorāniem, rokkoncertam un nacionālajam stadionam.

Latvijas Ārlietu ministrija tikmēr aicināja ņemt vērā to, ka Beļģijas lidostās un dzelzceļa stacijās ieviesti pastiprināti drošības pasākumi, kā arī ir iespējama personu apliecinošu dokumentu pārbaude. ĀM stingri ieteica neapmeklēt masu pasākumus – koncertus, sporta pasākumus, tūristu iecienītus objektus, tirdzniecības centrus, kā arī atturēties no sabiedriskā transporta lietošanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+