×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. augusts, 2016
Drukāt

Pēc sprādziena Beļģijas Kriminoloģijas institūtā aizturēti pieci cilvēki (1)

LETA/AFPLETA/AFP

Foto no notikuma vietas

Papildināta.

Pēc sprādziena Beļģijas Kriminoloģijas institūtā, kas atrodas Briseles ziemeļu pievārtē, policija aizturējusi piecus cilvēkus.

“Tuvākajā apkārtnē aizturēti pieci cilvēki (..). Viņi šobrīd tiek nopratināti, lai noskaidrotu vai tie jebkādā veidā ir iesaistīti šajā incidentā,” preses konferencē paziņoja Briseles prokuratūras pārstāvis. “Terorakta iespēja nav apstiprināta.”

Prokuratūras pārstāvis tomēr norādīja, ka vairāki cilvēki, iespējams, vēlējušies iznīcināt pierādījumus.

Viņš piebilda, ka sākta izmeklēšana, kurā tiek pārbaudītas vairākas versijas.

Kā ziņots, Briseles Kriminoloģijas institūtā pirmdien agrā rītā eksplodējusi bumba, nodarot ievērojamus postījumus, taču tobrīd ēkā neviena nebija un cietušo nav.

Šobrīd nav pilnībā skaidrs, kas tieši izraisīja sprādzienu, bet ugunsdzēsības dienesta pārstāvis Pjērs Mēss atzina, ka “tā, iespējams, nebija nejaušība”.

Atbilstoši beļģu mediju informācijai sprādzienu izraisījusi automašīna, kas ietriekusies ēkā.
“Sprādziens bija ārkārtīgi jaudīgs,” sacīja Mēss. “Sprādziena rezultātā laboratorijas stikli aizlidoja vairāku desmitu metru attālumā.”

Lai apturētu uguns liesmas, sprādziena vietā ap plkst.3 naktī ieradās aptuveni 30 ugunsdzēsēji.

Institūts ir Beļģijas federālās justīcijas sistēmas struktūra.

Raidorganizācija RTL sākotnēji ziņoja, ka ap plkst.3 automašīna iztriekusies cauri nožogojumam un viens vai vairāki uzbrucēji detonējuši bumbu līdzās laboratorijām, kas aizdegušās.
Briselē ir spēkā visaugstākais trauksmes līmenis pēc 22.marta teroraktiem, kad Beļģijas galvaspilsētas lidostā un vienā no tās metro stacijām tika nogalināti 32 cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ieteikums Briselei tas nav saitīts ar islamu ! Vienkārši sociālais protests ,par maz pabalsti ,labākus plašākus mitekļus,labākus TV un I-Phon ! Briselei līdz 2025 gadam jauzņem solidaritātes programas ietvaros 100.000 islama ekonomisko migrantu. Ko nu ? MULTIKULTUĀLISMA neatņemama sastāvdaļa !

Draugiem Facebook Twitter Google+