Apbrīno

Bristolē atrod 100 gadus veca plīša lāča īpašnieku 0

Foto – LETA/AFP

Pēc divus gadus ilgiem meklējumiem Bristoles lidostas darbiniekiem izdevies atrast terminālī nozaudēta sena plīša lācīša īpašnieku, vēsta laikraksts “Daily Telegraph”.

Aptuveni simts gadus vecais noplukušais vienacainais lācītis atrasts 2012. gadā Bristoles lidostas aizlidošanas terminālī. Rotaļlieta atradās somā kopā ar melnbaltu fotogrāfiju, kas bija datēta ar 1918. gada martu un kurā bija redzamas divas mazas meitenes.

Fotogrāfijai aizmugurē bija rakstīts vēstījums: “Ar dziļu mīlestību un bučām mūsu dārgajam tētim no tavām mīlošajām meitiņām Doras un Glinas.”

Apzinoties lācīša antikvāro un, domājams, arī emocionālo vērtību, Bristoles lidostas darbinieki bija apņēmības pilni atrast rotaļlietas īpašnieku.

Tikmēr rūpes par lācīti uzņēmās Bristoles lidostas preses pārstāve Džekija Mailza, turot rotaļlietu uz sava darba galda.

Sākotnēji lidostas darbinieki īpašnieku meklēja caur lidojumiem reģistrētajiem pasažieriem, cenšoties atrast kādu ceļotāju ar fotogrāfijas parakstā minētajiem vārdiem.

Ar vairāku ekspertu palīdzību lidostas darbiniekiem izdevās atklāt vēl vienu pabalējušu uzrakstu: “Uzņemts mazulītes dzimšanas dienā 1918. gada 4. martā, viena gada un piecu mēnešu vecumā.”

Otrs uzraksts ļāva identificēt fotogrāfijā uzņemtās meitenītes, tomēr lidostas darbiniekiem neizdevās atrast nevienu dzīvu sieviešu radinieku.

Pēc aptuveni 14 mēnešus ilgiem neveiksmīgiem centieniem Bristoles lidosta izplatīja publisku aicinājumu sabiedrībai, lūdzot palīdzību lācīša īpašnieka meklējumos.

Kampaņa beidzot vainagojās panākumiem, kad stāsts par atrasto lācīti tika nopublicēts britu laikrakstā “The Mature Times”, kā mērķauditorija ir par 50 gadiem vecāki lasītāji.

Laikraksta pirmajā lapā publicētajā fotogrāfijā lācīti atpazina tā īpašnieka bijusī sieva, kas par to informēja rotaļlietas nozaudētāju.

Roberts Glins Beikers lācīti pazaudēja, lidojot uz Kipru, kur viņš dzīvo vēl joprojām, un līdz ar to nebija redzējis britu presē publicētos rakstus par rotaļlietu.

“Es biju pārsteigts, ieraugot pasta kastē izgriezumu no “Mature Times”, kam uz vāka bija mans lācis. Es domāju, ka es to esmu pazaudējis uz visiem laikiem, es biju pārliecināts, ka tas ir iznīcināts,” stāstīja Beikers, kura mamma ir viena no fotogrāfijā redzamajām meitenēm.

“Es esmu vienīgais bērns ģimenē, bet manai tantei Dorai nebija bērnu, līdz ar to es biju vienīgais, kuram tika lācītis,” stāstīja rotaļlietas īpašnieks.

“Mana mamma viņam piešuva jaunu degunu, viņam tika arī uzšuves uz ķepām. Bērnībā es nebiju pārāk saudzīgs pret viņu,” atzina Beikers, sakot, ka rotaļlieta viņam ir ļoti mīļa.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
No necilām lomām TV seriālos līdz Kinoakadēmijas balvai: Leonardo Di Kaprio Holivudas Evolūcija
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Publiskota fotogrāfija, kurā redzams, cik priecīgs ir princis Čārlzs satiekot princi Luisu
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Harijs un Megana bērnus neaudzinās karaliskās ģimenes vidē, kā arī pārcelsies uz laukiem
4 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
7 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
5 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
5 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
6 stundas