×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

Britānija aiztur un plāno deportēt islāmistu garīdznieku

islamists2

Britānijas robežsardzes amatpersonas arestējušas radikālo islāmistu garīdznieku Abu Katadu, apliecināja Iekšlietu ministrijas pārstāvji, norādot, ka varasiestādes plāno garīdznieku deportēt uz Jordāniju.

“Apvienotās Karalistes Robežu aģentūras amatpersonas šodien arestējušas Abu Katadu un pateikušas viņam, ka mēs grasāmies atsākt deportācijas procedūru pret viņu,” teikts Iekšlietu ministrijas paziņojumā. Britānija jau sešus gadus mēģina izraidīt garīdznieku, skaidrojot, ka viņš ir drauds nacionālajai drošībai. Tomēr šie centieni līdz šim izjaukti, deportācijas pretiniekiem piesaucot cilvēktiesību argumentus. Tomēr iekšlietu ministre Terēze Meja britu parlamentam apliecināja, ka garīdznieks var tikt deportēts, turklāt no Jordānijas saņemtas garantijas, ka viņš tiks tiesāts taisnīgā tiesā. Abu Katada Jordānijā ir apsūdzēts par sprādzienu organizēšanu.

“Mēs drīz varēsim iesēdināt Katadu lidmašīnā un panākt, ka viņš uz visiem laikiem pamet šo valsti,” sacīja Meja. Ministres juristi Īpašajā imigrācijas apelācijas komisijā norādīja, ka Meja vēlas, lai Katada tiktu deportēts 30. aprīlī vai arī aptuveni šajā dienā. Abu Katada Jordānijā aizmuguriski tika notiesāts par līdzdalību 1998. gada teroraktos, un pēc viņa atgriešanās Jordānijā paredzama šīs lietas iztiesāšana no jauna.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+