×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

Britānijā atklāta krāpnieciska shēma, kuras autori varētu būt no Latvijas

Britānijā atklāta krāpnieciska shēma naudas izkrāpšanai ar fiktīvu rēķinu palīdzību, kuras autori varētu būt no Latvijas, ziņo britu laikraksts “The Post”.

Bristoles pašvaldība izplatījusi brīdinājumu, informējot par vairākām krāpnieciskām shēmām, kuras realizē ārvalstu noziedznieku grupējumi. Vienā gadījumā noziedznieki izmanto kompānijas nosaukumu “Slom Solution”, kurai ir abonēta pastkastīte Britānijā, bet tiek uzskatīts, ka patiesībā tā ir bāzēta Latvijā. Kompānija izsūta fiktīvus rēķinus par interneta vietnē “www.britishintheweb.co.uk” it kā izvietotu reklāmu, pieprasot samaksāt 298,68 mārciņas (254,77 latus). Identiski rēķini sūtīti arī no kompānijas ar nosaukumu “MAVA Concepts Ltd”.

Citā krāpnieciskajā shēmā darbojas kompānija, kas ir bāzēta Spānijā vai Nīderlandē. Šajā shēmā uzņēmumam tiek nosūtīts dokuments, kurā upuris aicināts atjaunināt biznesa kontakta detaļas. Ja upuris izlabo šos datus, paraksta formu un nosūta atpakaļ, tad tas saņem rēķinu, pieprasot samaksāt vairākus tūkstošus eiro par iekļaušanu viņu Eiropas uzziņās. Līguma noteikumi ir aprakstīti sūtītajā dokumentā, taču tie ir neskaidri. Pēdējos gados šādi apkrāpti daudzi britu uzņēmumi, krāpniekiem izmantojot virkni nosaukumu “EU Company Directory”, “Euro Business Guide”, “European City Guide”, “World Business Directory”, “EU Business Services Ltd”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+