×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. jūnijs, 2013
Drukāt

Britānija izspiegojusi G20 valstu delegātus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Britānijas valdības izlūkdienests GCHQ izspiegojis G20 valstu delegātus divās sanāksmēs 2009. gadā Londonā, liecina dokumenti, kurus atklātībā nodeva bijušais ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) tehniskais darbinieks Edvards Snoudens.

 

Atsaucoties uz šiem dokumentiem, laikraksts “The Guardian” vēsta, ka izspiegoti delegāti no Turcijas un Dienvidāfrikas Republikas. Ārvalstu politiķi ievilināti īpaši izspiegošanai sagatavotās interneta kafejnīcās, kas ļāva izlūkdienestam sekot līdzi delegātu komunikācijai, telefona zvaniem un sūtītajiem e-pastiem, pieslēdzoties viņu viedtelefoniem “Black
Berry”. GCHQ arī izspiegojuši delegātu savstarpējo komunikāciju.

“The Guardian” vēsta, ka GCHQ saņēmis ziņojumu arī par ASV Nacionālās drošības aģentūras (NSA) mēģinājumu noklausīties toreizējā Krievijas prezidenta Dmitrija Medvedeva tālruņa zvanu uz Maskavu.

GCHQ rīkojumu izspiegot 20 pasaules attīstītāko valstu grupas G20 delegātus saņēmis no valdības augstākajiem slāņiem, ziņo “The Guardian”, norādot, ka divos dokumentos minēts, ka iegūtā informācija nodota ministriem. 2009. gadā Britānijas valdību vadīja leiborists Gordons Brauns.

Pirms divām nedēļām CIP tehniskais darbinieks Snoudens nodeva britu laikrakstam “The Guardian” informāciju par ASV izlūkdienestu izmantotajām datu iegūšanas pro-grammām, tostarp masveida telefonsarunu noklausīšanos un personas izsekošanu globālajā tīmeklī, analizējot videomateriālus, fotogrāfijas un e-pastus. Pašreiz Snoudens slēpjas Honkongā un ASV pret viņu sākta kriminālizmeklēšana.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+