Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
25. februāris, 2015
Drukāt

Britānija legalizē “trīs vecāku bērnus”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas Lordu palāta apstiprinājusi Pārstāvju palātas jau iepriekš pieņemto likumprojektu, ar kuru atļauta tā dēvētā trīs personu ārpusķermeņa apaugļošana. Paredzams, ka šīs tehnikas rezultātā mazuļi tiks labāk aizsargāti pret neārstējamām slimībām, tomēr kritiķi brīdina, ka ar šīs procedūras legalizēšanu ir aiziets par tālu.

Britānija kļuvusi par pirmo valsti pasaulē, kurā šī procedūra ir atļauta. Tehnikas zinātniskais nosaukums ir mitohondriālais transfērs, bet plašāk tā ir pazīstam kā “trīs vecāku” ārpusķermeņa apaugļošana, jo mazuļi piedzimst no ģenētiski modificētiem embrijiem ar mātes, tēva un kādas donores DNS. Šis process nomaina nepilnīgās mitohondriālās DNS, tādējādi izslēdzot virkni pārmantotu slimību kā aknu mazspēja, aklums vai muskuļu distrofija.

Kaut arī šī tehnika joprojām ir izpētes stadijā, tagad juridiskie šķēršļi ir noņemti, un eksperti sola, ka Britānijā pirmie trīs vecāku bērni varētu nākt pasaulē jau 2016. gadā. Bioloģijas biedrības vecākais direktors Marks Daunss pauda prieku par “Apvienotās Karalistes lielo dienu”. Tagad mātēm tiks sniegta palīdzība, lai viņām varētu būt “veseli bērni, kuriem nebūs postošas kaites”, viņš sacīja.

Tomēr kritiķi norāda, ka likums ir līdz galam neizstrādāts, un brīdina, ka mantotajām iezīmēm no trim dažādiem avotiem būs ietekme uz plašu iezīmju kopumu nezināmā veidā, potenciāli radot ģenētiskas izmaiņas, kuras mantos nākotnes paaudzes. Ģenētikas un sabiedrības centra vadītāja Mārsija Darnovska likumu nodēvēja par “vēsturisku kļūdu”, brīdinot, ka pāri tagad neizbēgami sāks izvēlēties konkrētas iezīmes, kādas viņi grib redzēt savos bērnos.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+