×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Britānijā mirušais krievu uzņēmējs var būt noindēts

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Turīgs krievu uzņēmējs Aleksandrs Perepiličnijs, kurš pēkšņi nomiris pie savas mājas Anglijas dienvidos, var būt noindēts, konstatēts jaunos toksikoloģijas testos.

Investīciju baņķieris Aleksandrs Perepiličnijs 2009. gadā aizbēga no Krievijas, baidoties par savu dzīvību pēc strīda ar biznesa partneriem. 2012. gada 10. novembra vakarā viņš sabruka un nomira ielā pie savas luksusa mājas Sarijas grāfistes Veibridžas pilsētā. Sarijas grāfistes policija, izmeklējot 44 gadus vecā Perepiličnija nāvi, neuzskatīja to par aizdomīgu. Jauni toksikoloģijas testi tomēr rāda, ka viņš var būt nogalināts ar reti sastopamu indi.

Perepiličnijs 2010. gadā iesniedza Šveices prokuroriem dokumentus par augsta ranga Krievijas amatpersonu saistību ar 240 miljonu dolāru izkrāpšanu no Krievijas valsts kases ar Britānijas investīciju fonda “Hermitage Capital Management” starpniecību. Šī fonda jurista Krievijā Sergeja Magņitska nāve Maskavas cietumā 2009. gadā piesaistīja pasaules mediju uzmanību.

Perepiličnijs saviem kolēģiem Londonā bija stāstījis par viņam izteiktiem nāves draudiem. Viņš nomira pēc īsa skrējiena, kurā bija devies pēc atgriešanās no trīs dienu ilga Parīzes apmeklējuma. Inde, kuras iespējama klātbūtne konstatēta toksikoloģijas testos, ir iegūta no Āzijas dienvidos un dienvidaustrumos sastopama indīga auga ar latīnisko nosaukumu “Gelsemium elegans”. Lai noskaidrotu, vai šī inde tiešām atrodas Perepiličnija ķermenī, vēl ir jāveic jauni testi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+