×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. maijs, 2012
Drukāt

Britānijā notiek pašvaldību vēlēšanas

londona3

Vēlēšanas notiek Anglijā, Velsā un Skotijā, bet Londonā, Liverpūlē un Solfordā vēlētājiem jāizraugās pilsētu mēri.

 

Lai gan pašreizējais Londonas mērs Boriss Džonsons (attēlā), visticamāk, saglabās savu amatu, valdošajai koalīcijai vēlēšanās netiek prognozēti spīdoši panākumi. Valdošā toriju un liberāldemokrātu koalīcija aizvien zaudē savu atbalstu sabiedrībā, kas tiek skaidrots ar ekonomisko lejupslīdi un taupības pasākumiem.

Vēlēšanu iecirkņi ceturtdien durvis vēra plkst.7, un tie strādās līdz plkst.22. Ceturtdien cīņa notiek par 5000 deputātu vietām 181 vietējā padomē Anglijā, Skotijā un Velsā. Savukārt desmit Anglijas pilsētās vienlaicīgi notiek referendumi par tiešām mēru vēlēšanām.

Kā liecina sabiedriskās domas aptaujas, konservatīvos pārstāvošais Džonsons, kurš Londonas mēra amatā stājās 2008. gadā, pārspēs savu sāncensi no Leiboristu partijas Kenu Livingstonu, kurš savulaik jau bija Britānijas galvaspilsētas mērs. Vienlaikus gan jāatzīmē, ka Džonsons ir lielā mērā distancējies no savas partijas. Londonas vēlēšanu rezultāti būs zināmi piektdienas vakarā.

Premjerministrs Deivids Kemerons mudināja vēlētājus nesodīt torijus par valsts tautsaimniecības nedienām. “Es atzīstu, ka šis nav viegls laiks ģimenēm,” viņš sacīja. “Es tikai ceru, ka cilvēki palūkosies uz šīm vēlēšanās un sapratīs, ka to būtība ir ievēlēt vietējo padomi.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+