×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Britānijā notiesāts laupītāju grupējums no Igaunijas

Britānijā notiesāts noziedznieku grupējums no Igaunijas, kas ar zemo cenu aviokompānijām lidoja pa Eiropu un aplaupīja juvelierveikalus, ziņo britu laikraksts “Daily Mail”.

Šonedēļ notiesāts pēdējais no grupējuma locekļiem – 33 gadus vecais Jano Heinola, kuram piespriests deviņu gadu cietumsods. Līdz ar Heinolas notiesāšanu noslēdzās septiņus gadus ilgā policijas operācija, kurā tika aizturēti un sekmīgi notiesāti astoņi noziedznieki no Igaunijas. Grupējums laika posmā no 2005. līdz 2007. gadam veica aptuveni 150 laupīšanas uzbrukumus juvelierveikaliem vairākās Eiropas valstīs, tostarp Zviedrijā, Monako un Britānijā. Pēc izmeklētāju novērtējuma, noziedznieki kopumā nolaupījuši juvelierizstrādājumus vairāk nekā 100 miljonu mārciņu (84,5 miljonu latu) apmērā.

Grupējumā noziedznieki savervēti, pieprasot atmaksāt parādus par narkotikām, bet galamērķu sasniegšanai izmantoti zemo cenu aviokompāniju piedāvājumi. Britānijas policijai grupējumu izdevās aizturēt pēc juvelierveikala “Berry’s” aplaupīšanas Līdsā, kuram noziedznieki laika posmā no 2005. līdz 2007. gadam uzbruka četras reizes.

Heinolas vaina par līdzdalību uzbrukumā pierādīta pēc DNS paraugiem uz cigaretes izsmēķa, ko viņš bija pametis nozieguma vietā. Februārī viņu Britānijai izdeva Vācija, kur viņš izcieta cietumsodu par tur veiktu laupīšanu. Kopš 2009. gada Britānija panākusi astoņu grupējuma noziedznieku izdošanu tiesāšanai un sekmīgu notiesāšanu. Britānijas policijas notikumu vietā savāktie DNS paraugi nesakrita ar britu DNS datubāzi, tāpēc britu policija vērsās pie citām valstīm, lai meklētu aizdomās turētos noziedzniekus. Pēc DNS datu izplatīšanas starptautiskā meklēšanā noziedzniekiem uz pēdām gājusi Igaunijas policija.

Algo Tomitsam un Jonasam Jarvso katram piespriests 12 gadu cietumsods, Sarikam Sanderam 11 gadu, Rauno Kuklasem, Reigo Janesam un Ivo Parnam katram pa desmit gadu un Raivo Loigem astoņu gadu cietumsods. Kopumā viņi Britānijā veica 11 bruņotas laupīšanas, iegūstot preces par vairāk nekā diviem miljoniem mārciņu (1,69 miljoniem latu). “Tas ir noslēgums izmeklētāju smagam darbam vairāku gadu garumā, izsekojot astoņus aizdomās turētos visā Eiropā, lai panāktu viņu notiesāšanu Līdsā,” norādīja inspektors Loids Betlijs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+