×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

Britānijā par korupciju aiztur “Sun” žurnālistu un divus policistus

Foto - AFPFoto - AFP

Londonas policija aizturēja vienu žurnālistu no mediju magnāta Ruperta Mērdoka laikraksta “Sun” un divus policistus, izmeklējot mediju koruptīvus maksājumus valsts amatpersonām.

Minētos trīs vīriešus viņu mājās aizturēja detektīvi, kas strādā pie operācijas “Elveden”, kura tika uzsākta pēc skandāla saistībā ar Mērdoka koncerna “News Corp.” tabloīda “News of the World” darbinieku nelikumīgu piekļuvi mobilajiem telefoniem. Aizturēšanas saistītas ar likumpārkāpumiem, kas izdarīti laikā no 2004. līdz 2011. gadam. Aizturētais žurnālists ir 39 gadus vecs “Sun” korespondents noziedzības jautājumos Entonijs Franss. Viņš tiek uzskatīts par 22. “Sun” žurnālistu, kas aizturēts šajā izmeklēšanā.

Viens no aizturētajiem policistiem ir 47 gadus vecs virsnieks no Skotlendjarda Specializēto operāciju komandas, kuras pārziņā ir karaliskās ģimenes apsargāšana, lidostu drošība un terorisma apkarošana. Otrs aizturētais policists 30 gadu vecumā ir no Specializētās noziegumu un operāciju komandas, kuras pārziņā ir nopietni noziegumi Londonā.

Mērdoks 2011. gada jūlijā bija spiests pārtraukt “News of the World” izdošanu, jo Britānijā izraisījās skandāls par to, ka šā tabloīda pārstāvji neatļauti piekļuvuši 2002. gadā noslepkavotas pusaudzes Millijas Dauleres balss pastam pēc viņas pazušanas un pat izdzēsuši dažas balss pasta ziņas, lai atbrīvotu vietu jaunām. Tas būtiski traucējis izmeklēšanai. “News of the World” var būt nelikumīgi piekļuvis arī karadarbībā Irākā un Afganistānā kritušo karavīru tuvinieku mobilo telefonu īsziņām, kā arī 2005. gada Londonas metro spridzināšanas upuru tuvinieku mobilajos telefonos esošajai informācijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+