Eiropa

Britānijā par uzbrukumu deputātam notiesāts Latvijas valstspiederīgais 0

Britānijā par pieturas demolēšanu un uzbrukumu pašvaldības deputātam un vēl vienam vīrietim notiesāts Latvijas valstspiederīgais.

20 gadus vecais Ivans Karanovs tika aizturēts 28. jūlijā par autobusa pieturas demolēšanu un speršanu Pīterboro pašvaldības konservatīvo deputātam Stjuartam Džeksonam un nejaušam garāmgājējam Kristoferam Brīrlijam. Kā tiesā liecināja Džeksons un viņa sieva Sāra, viņi redzējuši, kā Karanovs 28. jūlijā alkohola reibumā metis ar alus skārdeni pa autobusa pieturas stikla sienu, kas saplīsusi. No stikla lauskām cietis pieturā stāvošais Brīrlijs, kas guvis grieztas brūces pierē un vaigā.

Pamanot nekārtības, Džeksons nolēma iejaukties, taču Karanovs kļuva agresīvs un uzbruka deputātam, sperot viņam pa sāniem. Pēc uzbrukuma Džeksons izsaucis policiju. Kā tiesā liecināja Džeksona sieva, uzbrukuma brīdī Karanovs bijis piedzēries, bez krekla, ar noskūtu galvu, kliedzis un lamājies. Karanovs sākotnēji noliedza savu vainu pieturas bojāšanā un uzbrukumā, taču vēlāk Pīterboro miertiesā, runājot ar tulka palīdzību, atzina savu vainu.

Karanovam tikai 11. jūlijā Pīterboro tiesā tika piespriests nosacīts cietumsods par zādzību no veikala un uzbrukumu apsargam. Pīterboro miertiesas tiesnesis iepriekš brīdināja, ka Karanovam draud cietumsods, jo viņš pārkāpis nosacītā soda mēra noteikumus. Tomēr, otrdien pasludinot spriedumu, tiesnesis Pīters Vītss atzinīgi novērtēja Karanova centienus mainīt savu dzīves veidu.

Kā tiesā apgalvoja apsūdzētā advokāts, Karanovs sev atradis labu darbu, kļuvis par tēvu un atturas no alkohola lietošanas. Tiesnesis Karanovam piemēroja 12 nedēļu cietumsodu, kā izciešana nosacīti atlikta uz gadu. Karanovam arī jāizmaksā 200 mārciņu kompensācija par sabojāto autobusu pieturu. “Šī ir jūsu pēdējā iespēja pacensties, lai jūs nenonāktu cietumā,” brīdināja tiesnesis.

Savukārt Džeksons pauda neapmierinātību par maigo spriedumu. “Es uzskatu, ka spriedums ir pilnīgi neadekvāts un vairums cilvēku uzskatītu, ka viņam atbilstošs sods būtu ieslodzīšana cietuma un tam sekojoša deportācija no Britānijas,” sacīja Džeksons.

LA.lv