×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Britānijā pieaug atbalsts dalībai ES

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas sabiedriskās domas pētījuma centra “YouGov” veiktā aptauja apliecina, ka valstī pieaug iedzīvotāju skaits, kuri tomēr vēlas saglabāt dalību Eiropas Savienībā, raksta avīze “The Independent”.

Jaunākie sabiedriskās domas aptaujas dati liecina, ka, ja referendums notiktu šodien, 43 procenti britu atbalstītu valsts palikšanu ES, kamēr par izstāšanos no bloka balsotu aptuveni 38 procenti iedzīvotāju. Vēl pirms gada sabiedriskās domas pētījumi uzrādīja pilnīgu pretēju ainu – 46 procenti aizstāvēja izstāšanos no ES, bet dalības blokā atbalstītāju skaits bija tikai 21 procents.

Britānijas dienas laikraksts “The Independent” secina, ka šie dati apliecina – premjerministram Deividam Kemeronam ir iespējas pārliecināt ievērojamu skaitu iedzīvotāju atbalstīt valsts palikšanu blokā, ja, kā viņš to iecerējis, tiks pārskatīti noteikumi par Britānijas dalību ES. Vaicāti par savu izvēli, ja noteikumi dalībai blokā tiek izmainīt, jau 57 procenti aptaujas dalībnieki norādīja, ka atbalstītu Britānijas palikšanu ES sastāvā.

Pēc “YouGov” aptaujas datiem arī secināms, ka tikai ceturtā daļa jeb 25 procenti Britānijas iedzīvotāju uzskata, ka viņu valstij ir ietekme pār procesiem blokā, kamēr 60 procenti ir pārliecināti, ka valsts ietekme ES ir zema.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+