×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
7. septembris, 2017
Drukāt

Kas strādās britu fermās? Britānijas slepenais plāns imigrācijas likumam (12)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britu mediju centrālā tēma ir vakar noplūdinātajā Iekšlietu ministrijas slepenajā plānā paredzētās izmaiņas imigrācijas likumā pēc izstāšanās no Eiropas Savienības. Dokumentu saņēmusi un pirmā publicējusi kreisi orientētā avīze “The Guardian”, kas atbalsta Britānijas palikšanu ES. Plāna, kuru britu valdība vēl nav oficiāli apstiprinājusi un kurā var tikt veiktas izmaiņas, publiskošana liecina par pretstāvi, kas turpinās politiskajās aprindās un sabiedrībā jautājumā par Britānijas izstāšanos no ES. Uz noplūdināto dokumentu ir reaģējusi arī Eiropa. “Tas vairos uzticamības trūkumu un padziļinās neuzticēšanos,” uzskata Elmārs Broks, viens no Eiroparlamenta breksita sarunu pārstāvjiem, piemetinot, ka šie priekšlikumi apgrūtinās vienošanās panākšanu breksita sarunās.

Kas strādās britu fermās?

“Dokuments, ko ieguvis laikraksts “The Guardian”, pieļauj, ka brīva kustība tiks izbeigta izstāšanās brīdī 2019. gada martā un Apvienotā Karaliste (AK) uzsāks “selektīvu pieeju” [imigrācijai], ņemot vērā AK ekonomiskās un sociālās vajadzības,” ziņo raidsabiedrība BBC. Pieeja darbaspēkam no Eiropas varētu tikt liegta tām nozarēm, kur darbaspēka netrūkst. BBC atzīmē, ka minētais dokuments pagaidām nav parakstīts. Noplūdinātais dokuments ar atzīmi “ārkārtīgi sensitīvs” datēts ar 2017. gada augustu, tajā ir uzskaitītas nepieciešamās izmaiņas robežšķērsošanas, imigrācijas un pilsonības sistēmā. Plānots, ka mazkvalificētais darbaspēks varēs uzturēties valstī līdz diviem gadiem, bet izglītotie darbinieki varēs uzturēties trīs, piecus gadus. Darba devēji tiks mudināti nodarbināt vietējo darbaspēku, un ES pilsoņiem būs jāsaņem atļauja pirms darba sākšanas. Avīze “The Times” raksta, ka plāns satraucis britu uzņēmējus, kuri bažījas, ka nevarēs sameklēt darbiniekus viesnīcās, fermās un veselības aprūpes iestādēs. Dārzeņu un ogu fermās Anglijas dienvidos ražas laikā strādā tūkstošiem austrum-eiropiešu, bez kuru darba raža aizietu postā. Britu mediji ceļ trauksmi, ka valstī trūkst 40 000 medicīnas māsu. Lai arī netiks ieviesta jauna robežkontroles sistēma, tomēr visiem ES pilsoņiem nāksies ceļojot uzrādīt pasi. Šīs izmaiņas stāsies spēkā pēc divu gadu pārejas posma, kas varētu būt divus vai trīs gadus ilgs. BBC vēsta, ka šis ir dokumenta variants, kuram pirms tam ir bijušas vismaz piecas iepriekšējās versijas. Aizsardzības ministrs Maikls Felons apgalvojis, ka Britānija pēc breksita negrasās aizvērt durvis iebraucējiem no ES, taču vēlas nodrošināt labākus darbus vietējam darbaspēkam. Iespējams, ka tiks ieviests limits, cik daudz nekvalificētā darbaspēka valstī varēs iebraukt. Aizsardzības ministrs uzsvēris, ka noplūdinātais dokuments neatspoguļo valdības pozīciju, taču parāda kopējo virzību. “Es šobrīd nevaru izklāstīt visus esošos priekšlikumus, jo tie nav pabeigti, pie tiem tiek strādāts.”

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Man nak smiekli.Vai tiesam vini neredz kas viniem seit notiekas/Pilns ar slinkiem.Un tikai iebrauc ne no EROPAS bet no citam valstim un sez uz benefitiem kuri viniem ir 46.Driz no saucama uk paliks viens nosaukums.Jo pasu vietejo seit bus tik maz.Ko vini pectam,teiks pec kadiem 20 gadiem.Tagad eropiesi vainigi-ha,ha.Viela pardomam.

 2. Bet pilnīgi normāls un uz valsts interesēm balstīts plāns. Par ko tāda histērija?

 3. Jā,Britānijā ir tik daudz melno imigrantu,lai liek pie darba,nevis dod pabalstus.

 4. Nu jā, bet kas tur slikts? Tieši tā arī vajadzētu katrai valstij!
  PS
  Pats bez īpašām pūlēm ieguvu UK darba atļauju vēl 20 g. atpakaļ…

 5. Lai iet stradat ta Alisone uz kapostlauku!

 6. Te socialajas majas sez brit ,nu lai iet razu novakt,fermas stradat,ja jau napatik imigranti!Briti sez ,tik bernus taisa,lai savus dzen un tad neruna par imigrantiem!

 7. briti ir briti. curaa visam virsuu, kas nepatiik

 8. Kas strādās, kas strādās …. nēgeri strādās. Tie ir vēlamāki UK nekā latvieši, leiši un pārējie poľi.

  • Es ļoti šaubos, vai nēģeri strādās. Ja tie būtu strādātāji, tad jau latvjiem un poļiem tur nebūtu bijis vietas. Es ar savu onkuli biju viņa darba vietā – “Ford” Toronto filiālē. Pa visu rūpnīcu redzēju vienu nēģeri, tas slaucīja gružus. Sejas izteiksme tik skāba, kā trīslitru skābēto gurķu burkai… .

 9. Vismaz viena valsts domà par robezàm,péc to bútības.

 10. piemērs no Latvijas Atbildēt

  Vai nu pienāksies strādāt pašiem vai arī visu likvidēt un dzīvot “zaļi”.

 11. Austrumeiropieši strādās, kā strādājuši līdz šim. Vai neredzējāt Eiroziņās to fermeri, kurš viens pats plātīja rokas milzīga āboldārza vidū?

Draugiem Facebook Twitter Google+