×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. jūlijs, 2012
Drukāt

Britānijā saistībā ar procentu likmju manipulācijas skandālu pārbauda septiņas bankas

Foto - AFPFoto - AFP

Britānijas Finanšu pakalpojumu pārvalde (FSA) sākusi septiņu finanšu iestāžu pārbaudi, lai noskaidrotu to saistību ar “Libor” procentu likmju manipulācijām, paziņoja pārvaldes izpilddirektore Treisija Makdermota.

Makdermota Britānijas parlamenta komisijai arī norādīja, ka pret šajās tirgus manipulācijās iesaistītajiem cilvēkiem krimināllieta, visticamāk, netiks ierosināta. Viņa paziņoja, ka FSA “patlaban izmeklē vairākas iestādes”, taču pēc pieprasījuma sniegt sīkāku informāciju atzina, ka uzmanība pievērsta septiņām bankām. “Tās nav tikai Britānijas bankas,” sacīja Makdermota, taču konkrētāku informāciju atteicās sniegt, ņemot vērā, ka joprojām tiek veikta izmeklēšana. Makdermota arī atzina, ka FSA ir ļoti ierobežotas iespējas izvirzīt kriminālapsūdzības pret tiem, kas iesaistījušies šajās manipulācijās.

Pagājušajā mēnesī Britānijas un ASV regulatori britu bankai “Barclays” piemēroja 290 miljonu sterliņu mārciņu (259,2 miljonu latu) naudassodu par mēģinājumu veikt manipulācijas ar “Libor” un “Euribor” procentu likmēm. Minētās manipulācijas palīdzējušas bankai radīt iespaidu, ka tās finanšu stāvoklis ir labāks, nekā tas ir patiesībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+