×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Britānijas karaliene aicina sargāties no šķelšanās Eiropā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas karaliene Elizabete II Vācijas apmeklējuma laikā aicināja sargāties no šķelšanās Eiropā, ziņo britu aģentūra “Reuters”.

Karaliene savas valsts vizītes Vācijā pirmajā dienā pauda šādu aicinājumu banketā Berlīnē, kurā Vācijas prezidents Joahims Gauks paziņoja, ka “Eiropas Savienībai ir vajadzīga Britānija”. Elizabete II sacīja, ka viņa un Gauks savas dzīves laikā ir redzējuši Eiropas “visļaunāko, bet arī vislabāko” pusi, un piebilda, ka “mums grūti jāstrādā, lai saglabātu pēckara pasaules priekšrocības”.

89 gadus vecā karaliene, kas valda jau 63 gadus, Otrā pasaules lara laikā dzīvoja Britānijā. Viņa apmeklē Vāciju piekto reizi un tur uzturēsies līdz piektdienai. “Mēs zinām, ka šķelšanās Eiropā ir bīstama un ka mums jāsargās no tās gan mūsu kontinenta rietumos, gan austrumos. Tie vēl aizvien ir kopīgi centieni,” sacīja karaliene, kas pēc tam uzsauca tostu Gaukam un Vācijas tautai.

Karaliene teica runu laikā, kad Ukrainas krīze pastiprina saspīlējumu ar Krieviju, Grieķijas parāda problēmas rada bažas par tās iespējamu aiziešanu no eiro zonas, un Britānija mēģina sarunu ceļā mainīt savas attiecības ar ES. Banketā, kas notika Vācijas prezidenta oficiālajā rezidencē Belvijas pilī, piedalījās arī Vācijas kanclere Angela Merkele un Britānijas premjerministrs Deivids Kamerons, kuri šodien dosies uz ES samitu Briselē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+