×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. februāris, 2012
Drukāt

Briti grib veidot aliansi ar Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm

deivids

Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā šonedēļ aizvadītās Ziemeļvalstu, Baltijas valstu un Britānijas līderu sanāksmes oficiālais mērķis bijis apspriest nākotnes izaicinājumus, taču analītiķi ir pārliecināti, ka patiesais nolūks ir Eiropā izveidot “Ziemeļu aliansi”, raksta zviedru avīze “Dagens Nyheter” (DN).

 

Aiz oficiāli pasludinātajiem tematiem par pensionēšanās vecumu un aktīvāku sieviešu iesaistīšanu uzņēmumu vadībā, amatpersonām, vismaz Britānijas premjerministram Deividam Kemeronam (attēlā), patiesībā ir ilgtermiņa stratēģiskais mērķis – izveidot Ziemeļeiropas valstu apvienību, uzskata izdevums. “Pastāv risks, ka Deivids Kemerons vēlas, lai ziemeļu partnerība mestu izaicinājumu Briselei,” raksta proeiropeiski noskaņotā liberālā zviedru avīze. Līdzīgu viedokli pauž britu laikraksts “Financial Times”.

Kemerons, kuram jau ilgstoši ir draudzīgas attiecības ar Zviedrijas premjerministru Frēdriku Reinfeltu, meklē sabiedrotos, lai dotu pretsparu Francijas uzskatiem par labāko ekonomikas pārvaldības modeli, norāda izdevums. “Aizkulisēs “Ziemeļu alianse” debatē arī par veidiem, kā izjaukt “franču modeli” Eiropas ekonomikā; vairums no šiem deviņiem līderiem iebilst pret stingrāku uzraudzību un jauniem nodokļiem, galvenokārt pret finanšu transakciju nodokli,” raksta “Financial Times”. Turklāt par spīti tam, ka Francijas prezidents Nikolā Sarkozī Britāniju raksturo kā izstumto valsti, Zviedrijas līderi Londonu uzskata par vērtīgu sabiedroto cīņā par ekonomikas izaugsmi veicinošu Eiropas Savienības politiku.

Pērn Londonā atklājot pirmo “Ziemeļu nākotnes forumu,” Kemerons sacīja: “Ziemeļeiropā ir kopīgu interešu alianse. Laikā, kad lielai Eiropas daļai izmisīgi nepieciešams finansējums ekonomikas reformu veikšanai, ir vērts mums sanākt kopā mūsu visu tautsaimniecību labā.” Fakts, ka Kemerons vēlas uzsvērt savas simpātijas pret Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm, nav pārsteidzošs, ņemot vērā šī reģiona salīdzinoši veiksmīgo ekonomisko attīstību pēdējos gados, raksta DN. Taču vienlaikus izdevums brīdina atturēties no tādu savienību radīšanas, kas konkurētu ar ES.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+