×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
31. janvāris, 2017
Drukāt

Briti ievieš “atkritumu policiju”

Foto - Scanpix/LETAFoto - Scanpix/LETA

Iedzīvotāji bieži pārkāpj atkritumu šķirošanas noteikumus, apgrūtinot atkritumu turpmāku izmantošanu.

Stafordšīras grāfistes Stokontrentas pilsētā izveidota “atkritumu policija” – tās galvenais uzdevums ir raudzīt, lai iedzīvotāji pareizi šķiro atkritumus. Tas darīts ar nolūku iesaistīt un izglītot sabiedrību, lai atkritumu apsaimniekošanas sistēma pareizi darbotos un būtu efektīva.

“Atkritumu policijas” vienība pilsētā izveidota pērn. Tajā darbojas seši vietējie iedzīvotāji, kuri pārbauda, vai pilsētas iedzīvotāji šķirošanas konteineros izmet tikai tam paredzētos atkritumus. Ja “policisti” konstatē, ka nav ievēroti atkritumu šķirošanas noteikumi, pārkāpējam tiek izteikts brīdinājums. Ja brīdinājums netiek ievērots un konstatēti atkārtoti pārkāpumi, tad atkritumu savācēji turpmāk var atteikties pieņemt šīs mājsaimniecības atkritumus.

“Policistu” uzdevums ir arī cilvēkiem izskaidrot, kāpēc atkritumu šķirošana ir būtiska, un izplatīt speciālus bukletus, kuros ir instrukcija, kā pareizi šķirot atkritumus.

Stokontrentas pilsētas padome par šādu soli izšķīrusies, lai palielinātu atkritumu pārstrādi no 35% līdz 50%. Padome uzsvērusi, ka iedzīvotāji bieži pārkāpj atkritumu šķirošanas noteikumus, apgrūtinot gan atkritumu turpmāku izmantošanu, gan krietni sadārdzinot izmaksas. Aprēķināts, ka atkritumu šķirošanas noteikumu neievērošana mēnesī pilsētai izmaksā aptuveni 30 000 mārciņas.

Tomēr ne visi pilsētas iedzīvotāji ir mierā ar “atkritumu policijas” parādīšanos pilsētas ielās, uzskatot, ka kļūdīties var katrs un pilsētai lielāku ļaunumu nodara pārpildītās atkritumu tvertnes, veicinot netīkamu grauzēju vairošanos. Turklāt “atkritumu policijas” nodrošināšanai no pilsētas budžeta tērēs 
100 000 mārciņu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.1
Alūksne +17.4
Daugavpils +17.2
Saldus +16.9
Liepāja +18.8
Jelgava +15.4
Ventspils +15.4
Limbaži +18
Madona +18.2
Rēzekne +17.8
Draugiem Facebook Twitter Google+