×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. decembris, 2016
Drukāt

Briti latviešiem iesaka doties prom; statistika apliecina naida noziegumu palielināšanos (18)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Nepilnu pusgadu pēc “Brexit” referenduma, kas raisīja naidīgas attieksmes pieaugumu pret iebraucējiem, ieskaitot Lielbritānijā dzīvojošos latviešus, nevar teikt, ka attiecībā uz tiesību aizskārumiem būtu palielinājies sūdzību skaits. Tomēr sarunās ar cilvēkiem joprojām izskan dažādi anekdotiski gadījumi, raidījumam “LNT Ziņu TOP 10” atzina Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Brože.

Tiekot izteikti aizrādījumi par valodu – kāpēc vilcienā nerunā angliski, skolā pajautā – kad brauksiet projām.

Pēc viņas teiktā, oficiālā statistika apliecina naida noziegumu palielināšanos – reģistrēto noziegumu skaits audzis par 20%. Referendums nav uzlabojis attiecības ar ārzemniekiem, kas dzīvo Lielbritānijā, secina vēstniece.

Tomēr attiecībā uz izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES) nepilnu pusgadu pēc iedzīvotāju balsojuma Lielbritānija joprojām ir turpat, kur līdz šim. Neziņa, kas būs un vai vispār būs, pārējām dalībvalstīm savukārt traucē izstrādāt plānu dzīvei pēc “Brexit”. Arī Latvijai.

Pirmie uzmetumi gar ir tapuši – tos izstrādājusi Ārlietu ministrija un apstiprinājusi Saeimas Eiropas lietu komisija. Tiek izmantoti divi termini – “vieglais” un “smagais” “Brexit”. Pirmajā gadījumā Lielbritānija izstājas, taču joprojām saglabā ciešas attiecības, atvieglojot muitas procedūras un piedaloties finansiāli. Smagajā variantā saites tiek sarautas pilnībā.

Uzņēmums “Spilva”, kas tirgo savu produkciju Lielbritānijā, norāda: smagais “Brexit” nozīmētu, ka sadārdzinātos produkcijas plaukta cena, bet pircēju skaits kristu. Līdz šim gan vasaras balsojuma rezultāts tiešu ietekmi nav atstājis. Vai atstās – nezina ne uzņēmums, ne tirdzniecības partneris, kurš “Spilvas” produktus Lielbritānijā izplata.

“Mums pat nav nojausmas, kad tas notiks un cik lielu daļu no eksporta nāksies meklēt citos tirgos,” atzina “Orkla Foods Latvija” mārketinga direktore Dana Erciņa-Užāne. Taču lielākais klients Lielbritānijā sakot, ka tas nebūs ne pusgada, ne gada jautājums. Tas būšot daudz ilgākā laika posmā un notikšot lēnām.

Kā viena no lielākajām ekonomikām Lielbritānija ir arī viena no lielākajām iemaksu veicējām ES budžetā. Reāla ietekme gaidāma ap 2019.gadu, un iespējamie scenāriji ir trīs.

Pirmajā Lielbritānijas iztrūkumu segtu atlikušās dalībvalstis, kas nozīmē, ka Latvijai esošās iemaksas pieaugtu par trešdaļu jeb aptuveni 80 miljoniem eiro. Otrs variants – Lielbritānijas daļa vienkārši tiek izdzēsta. Tas nozīmē, ka Latvijas gadījumā būtu pieejams par vismaz 52 miljoniem eiro mazāk naudas. Pēdējais variants ir vissmagākais – tas paredz izdevumus samazināt daudz plašāk, kā rezultātā Latvijai pieejamo līdzekļu apjoms saruktu līdz pat 200 miljonu eiro apmērā gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Ai nu tak globalisti tagad plēš pakaļu, lai kaut kādus kompromatus un provokācijas izdomatu par angļim.
  Un ja viņi tā darītu – tikai saprotams. Domāju, ka angļi ir daudz pieklājīgāki nekā viņiem pēc idejas vajadzētu būt. Es uzskatu – nak pār tavu robežu kāds nelūgts – aizsargā savu valsti. vienmēr tā ir bijis.
  Eiropa ir jāsakārto.

 2. Pilnigas mulkjibas….

 3. Pilnigas mulkjibas….ka var tadu huinju rakstiit…

 4. Pareizi vien ir – nav ko skriet uz Angliju pēc sociālām garantijām un lielas algas, kuru veido šīs valsts
  milzīgais parāds, ja pašu valstī trūkst darbaroku. Tur taču visi dzīvo uz parāda, tāpēc jau izstājās no ES,
  ka nevar vairs finansiāli pavilkt šo baņķieru iedibināto sistēmu. Tā ir uz parāda balstīta, šķietama labklājība.

 5. ATKAL…P[ILE…MANI PAZINAS ,KAS TUR DZIVO UN STRADA ,TO DZIRD TIKAI NO LATVIJAS PRESES

 6. Jāapzinas kā Latvija nav latviešiem draudzīga valsts un principā jau izbraukušie no Latvijas ir valstī realizētās politikas sekas,tātad,stingri ņemot,politiskie bēgļi,kuriem tika apdraudētas tiesības uz cilvēka cienīgu dzīvi.Ņemot vērā arī visai īpatnējo veselības aprūpi,kura bieži ir drauds dzīvībai.

 7. angli necieties nacistisko virzienu eiropa jo zin rezultatu….vestures manipulacijas ar tautam….

 8. Arī Latvijā varētu anekdotiski attiekties pret svešvalodās runājošajiem- vilcienā aizrādīt par nepieciešamību runāt latviski un skolās jautāt par aizbraukšanas datumiem.

 9. Tūdaliņu lokanām mugurām ir ir vēsturiska pieredze pielāgoties visiem laikiem pārvācojoties ,pārkrievojoties tagad varēs pārangļoties lai tik būtu tālāk no Latvijas .

 10. Tāpēc varam atļauties likvidēt rūpniecību, ka
  dzīvojam(izzogam) uz britu ādas.
  Tagad uguns pie pakaļas… 🙂

 11. Dzirdeeju,ka briti nevien urinee kur viniem iepatiikas,bet arii vienam otram letinam pa purnu sadod,atgaadinot bauriem,kas ir kas …………………………………

 12. ….neviens..nevienu nekur nedzen laukā, reālā situācija ir pavisam citāda, kā raksta prese. Ejam skolā, mācamies…piedalāmies sabiedriskajos pasākumos.Latvieši ir pilens jūrā..salīdzinot ar rumāņu, bulgāru pārākumu visā UK.

 13. Par laimi vairs mas kuru izdosis globalistiem apčakaret ar Eiropas tautu sarīdīšanu vienai pret otru, lai nobendētu migrantu plūdos i angļus, i mūs i somus.. visas Eiropas tautas.
  Visu cieņu angļiem!!

  • Ilūzija. Anglija aizvērs durvis eiropejiskajiem migrantiem un turpinās turēt durvis vaļā islāma zemju migrantiem, kur jau papūlējušies Anglija noorganizēt nelegalus GETO un Šaria tiesa darbojās Lielbritānijā jau vairākās desmit pilsētās. Islama valstis jau nodibinātas UK. Savi likumi, sava tiesa un UK nodokļumaksātāju nauda. Mērķis pārvērst UK islama kalifātā. Austrumeiropieši varētu būt tikai vienīgais spēks, kas stātos pretī islamizācijai.

 14. un kāda tagad jēga no tās Eiropas.. būs plika žopa un tas ir viss,pa reiz ir teiciens :”Ar pliku paķaļu pa zaļu dēli iebrauks Eiropā ”… tikai parādi aug un vairāk nekas…

 15. Nevienu britu mīzēju nelaist LV. Par mīšanu sodīt ar pletnēm.

 16. parazīti nepatīk nevienam Atbildēt

  Katrs lai dzīvo savā zemē. Tas attiecas arī uz britu iemīļotiem indiešiem un pakistaniešiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+