×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2013
Drukāt

Briti līksmo par troņmantnieku

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Tūkstošiem britu turpina līksmot par karaliskajā ģimenē piedzimušo troņmantnieku, kuru 22.jūlija pēcpusdienā pasaulē laida Kembridžas hercogiene Ketrina.

 

Pēc desmit stundas ilgušām dzemdībām, kurās klāt bija Ketrinas dzīvesbiedrs princis Viljams, pasaulē nāca 3,8 kilogramus smags puika, ziņo raidsabiedrība BBC. “Mēs nevaram būt laimīgāki,” teikts īsā prinča Viljama paziņojumā. Arī karaliskā ģimene izdevusi paziņojumu, paužot prieku par jaundzimušo mazuli. Pēc ģimenes pieauguma Ketrina un Viljams apmetīsies Kensingtonas pilī, kur savulaik bērnības gadus pavadīja Viljams un viņa brālis Harijs. Keita un Viljams apņēmušies dot savam mazulim pēc iespējas normālāku audzināšanu, paziņojis karaļnama pārstāvis. Tas nebūs viegli laikmetā, kad britu karaliskās ģimenes locekļi tiek uzskatīti par pasaules slavenībām, atzīmē BBC. Jaundzimušajam bērnam vēl nav dots vārds, taču saskaņā ar karalienes rīkojumu viņam pienākas tituls Viņa Karaliskā Augstība Kembridžas princis. Mazulis ir trešais rindā uz troni pēc karalienes Elizabetes II vecākā dēla prinča Čārlza un viņa vecākā dēla Viljama. Apsveikumus Kembridžas hercogu ģimenei nosūtījuši daudzu pasaules valstu vadītāji.

Vairāki britu laikraksti ziņu par troņmantnieka piedzimšanu publicējuši pirmajā lapā ar vienkāršu virsrakstu “Tas ir zēns”. Bet tabloīds “The Sun” (“Saule”) uz vienu dienu savu nosaukumu mainījis uz “The Son” (“Dēls”). Kā vienmēr ironisks un sarkastisks pret britu isteblišmentu ir Britānijas populārākais ziņu žurnāls “Private Eye” ar askētisku vāku un virsrakstu “Sievietei piedzimis bērns”, piebilstot, ka žurnālā ir arī citas ziņas. Kreisi orientētais laikraksts “The Guardian” brīdina jaundzimušo princi, ka kāpšana tronī viņam nav gaidāma agrāk kā pēc 50 gadiem, turklāt nemaz nevarot zināt, kāda būs Britānijas politiskā iekārta 2065. gadā. Laikraksta interneta versijas lasītāji, kam netīk rojālistu saceltā kņada ap troņmantnieka piedzimšanu karaliskajā ģimenē, var nospiest izvēlni “republikānis” un tikt vaļā no ziņu gūzmas par jaunumiem karaļnamā.

Arī ASV, kas pirms 200 gadiem karoja ar Apvienoto Karalisti par Savienoto Valstu neatkarību, plašsaziņas līdzekļi un sabiedrība aizrautīgi sekoja līdzi notikumiem britu karaļnamā, visiem lielajiem ziņu kanāliem pārtraucot raidījumus, lai speciālreportāžā no Londonas paziņotu par jaundzimušo. Svinot mazuļa piedzimšanu, Londonas redzamākie objekti, arī panorāmas rats “Londonas acs”, strūklaka Trafalgaras laukumā un tornis “BT Tower”, tika izgaismoti zilā krāsā. Ar gaismām zilā krāsā bija izgaismoti daudzi pasaulē pazīstami objekti –Niagāras ūdenskritums un Toronto televīzijas tornis, bet Jaunzēlandes valdība paziņojusi, ka, sveicot troņmantnieka piedzimšanu britu karaļnamā, zilā krāsā atspīdēs visi 37 valsts krāšņākie apskates objekti.

Lielbritānijas princis Viljams kopā ar sievu Ketrīnu un abu pirmdien pasaulē nākušo dēlu 23.jūlija vakarā atstāja slimnīcu. Telekanāli rādīja, kā abi jaunie vecāki ar jaundzimušo iznāk pa slimnīcas durvīm un aizbrauc automašīnā. “Kembridžas hercogs un hercogiene un viņu dēls dosies mājās uz Kensingtonas pili,” bija sacīts  neilgi pirms tam izplatītajā pils paziņojumā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+