×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
11. novembris, 2016
Drukāt

Briti piespriež cietumsodu latvietim, kurš nolamājis Angliju (4)

Foto - AFP/LETA Foto - AFP/LETA

Lielbritānijā ceturtdien tika piespriests sešu nedēļu cietumsods Latvijas pilsonim Jānim Vilkam, kurš bija atkailinājies policistu klātbūtnē un vēlāk tiesneša priekšā necenzēti nolamājis Angliju, ziņoja laikraksta “Manchester Evening News” interneta vietne.

24 gadus vecais Vilks 21.jūlijā tika aizturēts, kad divi policisti patruļas laikā pieķēra viņu publiski atkailinoties metro Mančesteras rajonā Solfordā. Policistiem, kas viņu aizturēja, Vilks pateica, ka gaida draugu.

Vilks noliedza, ka esot atkailinājies, bet tiesā tika atzīts par vainīgu un atbrīvots pret drošības naudu līdz sprieduma pasludināšanai.

Policija trešdien viņu aizturēja vēlreiz par atbrīvošanas nosacījumu pārkāpšanu un, Vilku pārmeklējot, atrada viņa pasi un vienvirziena aviobiļeti uz Latviju. Viņš esot teicis policistiem: “Neuztraucieties, es neatgriezīšos.”

Atkārtoti aizturētais Vilks ceturtdien Mančesteras miertiesā atzinās, ka plānojis atstāt Angliju.

Atbildot uz apgabala tiesneša vietnieka Sema Gūzī jautājumu, vai viņš bija nodomājis aizlidot pirms sprieduma pasludināšanas, Vilks atbildēja: “Jā. Man nepatīk Anglija.”

Viņš piebilda: “Es ienīstu šo valsti. Tā smird. Sūds. Jūs saprotat?”

Vilka advokāte Abigeila Henrija tiesas sēdē ceturtdien sacīja, ka klients vēl arvien neatzīst sevi par vainīgu.

“Viņš ieradās Lielbritānijā pirms sešiem gadiem, meklējot darbu, un šajā laikā viņš ir strādājis. Tomēr pēdējā laikā viņam bija grūti atrast darbu un viņš kļuva par bezpajumtnieku. Viņš ir dzīvojis uz ielas. Viņam tagad šeit ir ģimene, un viņš grib atgriezties Latvijā,” stāstīja advokāte.

Piespriežot sešu nedēļu cietumsodu, apgabala tiesneša vietnieks sacīja: “Laimīgā kārtā likumpārkāpuma laikā nebija klāt citu cilvēku kā tikai abi policisti. Sabiedrības locekļi būtu varējuši redzēt, ko jūs darījāt.”

Tiesneša vietnieks ņēma vērā, ka Vilkam nebija iepriekšējas sodāmības.

“Jūs man ļoti skaidri likāt saprast, ka jūsu nodoms ir atstāt Lielbritāniju un ka jūs nevēlaties palikt. [..] Pēc jūsu atbrīvošanas tas, vai jūs paliksiet Lielbritānijā, būs varas iestāžu ziņā,” piebilda tiesneša vietnieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Latvijaa joprojaam ir neveertiiga, miikstmiesiiga attieksme pashiem pret sevi, savu valodu, valsti un taas simboliem, kultuuru un tradiicijaam. Taapeec ir taa, ka briti, kas apchuraa muusu briiviibas pieminekli, tiek cauri ar vieglaam sekaam. Ir laiks apzinaaties savas saknes, speeku un veertiibu, pashcienju. Un buut nelokaamiem un pret muusu zaimotaajiem.

  2. Briti brīvi čurā par 150 € kur grib un ņirgājas par Latviju kā grib.
    Jāmaina likumdošana un jāsoda tie salašņas, kas ņirgājās par mūsu Valsti.

  3. Žēl, ka Latvijas varas iestādes tik tēvišķi izturas pret mūsu valsts zaimotājiem. Te varētu bariem tiesāt .

  4. Tāds ir neatkarīgās LV 26 gadu produkts6 Atbildēt

    Lielbritānijā 10.novembrī tika piespriests 6 nedēļu cietumsods Latvijas pilsonim Jānim Vilkam (24 gadi!) , kurš bija atkailinājies (lepojas ar mīkstiem pautiem?) policistu klātbūtnē metro Mančesteras rajonā Solfordā. un vēlāk tiesneša priekšā necenzēti nolamājis (riktīgs tūdaliņveidīgs mūjābelis!) Angliju, ziņoja laikraksta “Manchester Evening News” interneta vietne.
    Nu ir LV ar ko lepoties 26 gados “kaut pastalās, bet brīvā LV” …Riktīgi patrioti izauguši …

Draugiem Facebook Twitter Google+