×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
29. maijs, 2017
Drukāt

Britiem varētu nepatikt: EK publisko galvenos “Brexit” nosacījumus (2)

EPA/LETAEPA/LETA

Eiropas Komisija (EK) pirmdien publiskojusi savas galvenās prasības par finansiālo noregulējumu un pilsoņu tiesībām, Lielbritānijai izstājoties no Eiropas Savienības (ES).

Pilsoņu tiesību jomā EK vēlas, lai Lielbritānijas pilsoņiem ES un ES pilsoņiem Lielbritānijā ir tiesības iegūt pastāvīgas uzturēšanās atļaujas pēc piecu gadu ilgas dzīvošanas šajā zemē.

EK arī vēlas, lai ES Tiesai ir pilna jurisdikcija pār pilsoņu tiesībām, kas arī, domājams, nepatiks Lielbritānijai.

EK aprēķinājusi, ka “Breksita” radītās finansiālās saistības attiecas uz 74 ES struktūrām, un EK vēlas, lai visi rēķini tiek nokārtoti eiro.

EK vēl nav noteikusi “Breksita” rēķina gala summu, bet tās aprēķini attiecas arī uz posmu pēc Lielbritānijas izstāšanās no bloka, kas, domājams, nepatiks daudziem britu vēlētājiem.

Tostarp runa ir par kapitālu, kas solīts Eiropas Investīciju bankas finansēšanai, un Lielbritānijas daļu finansējumā ES un Turcijas līgumā par migrācijas ierobežošanu.

Londona, domājams, nebūs apmierināta ar EK prasībām, jo tā vēlas finanšu jautājumus atrisināt sarunu noslēdzošajā fāzē un sasaistīt tos ar nākotnes tirdzniecības līgumiem.

EK un Lielbritānija “Breksita” sarunas sāks jūnija vidū.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Eiropas tautām būtu TIK daudz labāk, ja tāda E.S. nekad nebūtu vispār bijusi.
    Viņi cenšas šantažēt valstis ar aplaupīšanu, šķelšanu u.tml.
    Sagrūs tāpat kā iepriekšējais viņu projekts PSRS un pēctam nebūs kas par visu to smirdoņu atbild. atstājot aiz sevis migrantu pūļus un visus pārējos marksistu labumus.
    Redz nevar noslēpt ka represē par izstāšanos. Viņi nevar bez represēšanas vispār pašsaglabāties.

  2. ES ir kaa liela eerce.

Draugiem Facebook Twitter Google+