×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
16. septembris, 2014
Drukāt

Britu dienests izbeidz izmeklēšanu Alisas Dmitrijevas slepkavības lietā

LETALETA

Lielbritānijas koronera dienests pirmdien atzina, ka nav iespējams izdarīt secinājumus par Latvijas valstspiederīgās Alisas Dmitrijevas nāves apstākļiem, un izteica līdzjūtību meitenes tuviniekiem.

Tomēr krimināllieta pirms trim gadiem mirušās Dmitrijevas lietā paliek atvērta un jebkādas jaunas liecības tiks izmeklētas, teikts koronera dienesta slēdzienā.

“Šī ir traģiska, bēdīga un satraucoša lieta. Diemžēl nav iespējams noteikt Alisas nāves iemeslu, kā arī to, vai Alisa gāja bojā vietā [kur tika atrastas viņas mirstīgās atliekas], vai arī citur,” norādīja koronera dienesta pārstāvis Deivids Osborns.

“Apstākļi, kādos viņa atrasta, liecina par trešās puses iesaistīšanos un to, ka viņa tur apzināti novietota,” sacīja Osborns.

Koroners izteica līdzjūtību Alisas ģimenei par meitas zaudējumu šādos traģiskos un sarežģītos apstākļos.

17 gadus vecās Dmitrijevas mirstīgās atliekas tika atrastas 2012.gada 1.janvārī Lielbritānijas karalienes Elizabetes II lauku īpašumā Sendringhemā, Norfolkā.

Alisa pazuda 2011.gada 31.augustā. Meitene jau iepriekš mēdza nenakšņot mājās, tādēļ viņas ģimene policijā par viņas pazušanu ziņoja 6.septembrī.

Alisa pēdējo reizi dzīva redzēta 2011.gada 31.augustā neilgi pēc pusnakts Kingslinnas pilsētā, kur viņa iekāpusi pie diviem vīriešiem zaļā “Lexus GS300” markas automašīnā.

Meklēto automašīnu policisti 2012.gada marta vidū atrada kādā metāllūžņu laukumā Visbīčā.

Policisti noskaidrojuši, ka Alisa naktī uz 31.augustu piedalījusies kādā ballītē automašīnu stāvvietā Snetišemas pludmalē, kas atrodas aptuveni desmit kilometru attālumā no Sendringhemas. Kā liecina policijas rīcībā esošā informācija, Alisa iepriekš – 30.augusta vakarā – bija pludmalē, kā arī atgriezās tur pēc pusnakts, ierodoties zaļā “Lexus” automašīnā.

Izmeklētāji uzskata, ka meitene nogalināta drīz pēc tam. Nav skaidrs, vai viņa nogalināta pludmalē un pēc tam viņas mirstīgās atliekas pārvestas, vai arī viņa devusies kādam līdzi uz Sendringhemu un tur nogalināta.

Nekas neliecina, ka Alisa būtu piedzīvojusi seksuālu uzbrukumu. Tāpat policija noliedz presē izskanējušos apgalvojumus par Alisas aizraušanos ar narkotikām, norādot, ka mirstīgajās atliekās narkotiku pēdas nav atrastas.

Lielbritānijas policija vairākkārt aicinājusi Visbīčas un Kingslinnas iedzīvotājus, īpaši latviešu, lietuviešu un krievu kopienas pārstāvjus, vērsties policijā, ja viņiem ir kāda informācija par Alisas gaitām 2011.gada augusta pēdējās un septembra pirmajās dienās.

Saistībā ar Dmitrijevas slepkavības lietu iepriekš aizturēti divi 28 un 31 gadu veci Lietuvas pilsoņi, taču izmeklētājiem nav pierādījumu par viņu vainu slepkavībā.

Abiem Lietuvas pilsoņiem pirmdien bija jāliecina koronera dienestā, taču viņi uz sēdi neieradās, un policistiem nav izdevies viņus Lielbritānijā atrast.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+