×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

Britu diplomāts: Teroristiem ir ačgārna izpratne par islāmu (4)

Foto - VIDAPRESSFoto - VIDAPRESS

ISIS propagandas foto: lielākajā naftas glabātavā Lībijā maskējies ISIS kaujinieks ar AK-47 automātu pozē pie naftas uzglabāšanas tvertnes Sidrā.

Apvienotās Karalistes vēstnieka pienākumu izpildītājs Latvijā Tims Kolijs “LA” uzsver, ka nepieciešams vērsties pret teroristiskās organizācijas “Islāma valsts” (ISIS/Daesh) propagandu un kā atslēgu cīņai ar teroristiem viņš min Eiropas musulmaņu kopienas.

“Mums, Britānijā musulmaņiem jāpaskaidro, ka viņiem ir vieta mūsu sabiedrībā. Mūsu sabiedrība uzņem un integrē cilvēkus no dažādām etniskajām un reliģiskajām grupām,” norāda Kolijs.

Viņš piebilst, ka teroristu vēstījums ir balstīts uz ačgārnu islāma interpretāciju. Savulaik Kolijs strādājis Britānijas diplomātiskajā pārstāvniecībā Pakistānā.

“Daudziem maniem draugiem musulmaņu valstīs sāp sirds par to, kā ekstrēmistu grupas attēlo islāmu. Tā ir toleranta reliģija. Džihāds ir cilvēka iekšējā cīņa ar sevi, lai viņš taptu labāks, nevis terora akti, kuros nogalina nevainīgus cilvēkus,” pauž Kolijs.

Kā atslēgu, lai vērstos pret teroristu vēstījumiem Eiropā, diplomāts redz vietējās musulmaņu kopienas.

“Lielākajai daļai Apvienotās Karalistes islāmticīgo nav džihādistu pasaules skatījuma. Mūsu musulmaņu kopiena ir atslēga, lai cīnītos ar cilvēkiem, kurus aizrāvis teroristu vēstījums. Kopiena var paskaidrot, ka islāms ir miermīlīga reliģija, un tas, ko saka tā saucamie naida sprediķotāji, ir islāma izkropļojums,” uzsver Kolijs.

Par jauno Londonas mēru šogad kļuvis pakistāniešu izcelsmes brits Sadiks Hans, kurš savu dzīvi veidojis pats un ir tā saucamais “self made man”.

“Viņš uzrunājis dažādas Londonas etniskās un reliģiskās kopienas un solījis būt par mēru visiem londoniešiem,” skaidro diplomāts.
Ģirts Vikmanis

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Problēma tikai tāda, ka tās Eiropas musulmaņu kopienas atbalsta to teroristisko islāma valsti un nevar vien sagaidīt, kas šie uzvarēs Eiropā! Kaut kā galīgi nav dzirdēts, ka tās musulmaņu kopienas protestētu pēc Parīzes vai Briseles slaktiņiem! Jā, Latvijas TV viens musulmanis muldēja, ka šiem vajadzēja salauzt pirkstiņus! Drošības policija apcietināja puisi, kurš bija it kā necenzēti izteicies par musulmaņiem, bet šo pirkstiņu lauzēju nez kāpēc neapcietināja? Kāpēc tāda selektīva attieksme, ko????

  2. Redz ,te nu atkal…ir labie un sliktie slepkavas. Sākas ar atrunām.labais,pareizais…Tikai pasaule vel nepazīst labo islamu ,ne Indonēzijā,ne Pakistānā,ne Ķīnā, ne Indijā,ne Krievijā,ne Zviedrijā utt. tasirjārtējāprojekta detaļa labais objekts tik tiešam ir sastopams (kā izņēmums) tapeic jaupastāv ISLAMS.Visi kuri noliedz allahu ir sodāmi ar nāvi ,kuri atsakās no islama-nāve,utt.-nāve ,nāve ,nāve .Ir tikai zaļais FAŠISMS.

  3. Kas tad tos ačgārni korānu izprotošos ķēmus radīja ja ne briti ar Arābijas Lourensu priekšgalā …. tagad paši vaimanā !!!

  4. Teroristi lasa Korānu. Diplomāti nelasa.

Draugiem Facebook Twitter Google+