Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
30. maijs, 2016
Drukāt

Britu diplomāts: Teroristiem ir ačgārna izpratne par islāmu (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tims Kolijs

Apvienotās Karalistes vēstnieka pienākumu izpildītājs Latvijā Tims Kolijs “LA” uzsver, ka nepieciešams vērsties pret teroristiskās organizācijas “Islāma valsts” (ISIS/Daesh) propagandu un kā atslēgu cīņai ar teroristiem viņš min Eiropas musulmaņu kopienas.

“Mums, Britānijā musulmaņiem jāpaskaidro, ka viņiem ir vieta mūsu sabiedrībā. Mūsu sabiedrība uzņem un integrē cilvēkus no dažādām etniskajām un reliģiskajām grupām,” norāda Kolijs.

Viņš piebilst, ka teroristu vēstījums ir balstīts uz ačgārnu islāma interpretāciju. Savulaik Kolijs strādājis Britānijas diplomātiskajā pārstāvniecībā Pakistānā.

“Daudziem maniem draugiem musulmaņu valstīs sāp sirds par to, kā ekstrēmistu grupas attēlo islāmu. Tā ir toleranta reliģija. Džihāds ir cilvēka iekšējā cīņa ar sevi, lai viņš taptu labāks, nevis terora akti, kuros nogalina nevainīgus cilvēkus,” pauž Kolijs.

Kā atslēgu, lai vērstos pret teroristu vēstījumiem Eiropā, diplomāts redz vietējās musulmaņu kopienas.

“Lielākajai daļai Apvienotās Karalistes islāmticīgo nav džihādistu pasaules skatījuma. Mūsu musulmaņu kopiena ir atslēga, lai cīnītos ar cilvēkiem, kurus aizrāvis teroristu vēstījums. Kopiena var paskaidrot, ka islāms ir miermīlīga reliģija, un tas, ko saka tā saucamie naida sprediķotāji, ir islāma izkropļojums,” uzsver Kolijs.

Par jauno Londonas mēru šogad kļuvis pakistāniešu izcelsmes brits Sadiks Hans, kurš savu dzīvi veidojis pats un ir tā saucamais “self made man”.

“Viņš uzrunājis dažādas Londonas etniskās un reliģiskās kopienas un solījis būt par mēru visiem londoniešiem,” skaidro diplomāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai tad teroristu gadījumā ir svarīga ticība kā tāda?Svarīga ir vara un apziņa, ka vari slepkavot bez bēdu.Un lai vairāk to muļķīšu būtu, tad pēc nāves apsola vai veselu haremu.

  2. sapīpējies kollijs Atbildēt

    Eiropas musulmaņu kopienas vienmēr būs savējo “ticības brāļu” pusē un palīdzēs šaitaniem tikt vaļā no cepures pakaramajiem… 🙂
    Bez ilūzijām !

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+