×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. novembris, 2013
Drukāt

Britu eksministrs: Austrumeiropiešu viesstrādnieku ielaišana bija kļūda (2)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa03187259 (FILE) A file photograph showing Justice Secretary Jack Straw giving a speech during the Labour Party Conference in Brighton, Britain, 29 September 2009. Media reports on 18 April 2012 state that Abdel Hakim Belhadj, a Libyan military commander, is setting in motion legal action against Jack Straw, to find out if Jack Straw signed papers allowing his rendition by the US Central Intelligence Agency (CIA) from Thailand to Libya, via the British Indian Ocean Territory of Diego Garcia. EPA/ANDY RAIN

Imigrācijas ierobežojumu atcelšana austrumeiropiešu migrantiem, tostarp no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas, bija “milzīga kļūda”, trešdien avīzē “Lancashire Telegraph” publicētā rakstā atzinis bijušais Lielbritānijas iekšlietu ministrs Džeks Strovs, kas amatā atradās laikā, kad tika pieņemts lēmums par ierobežojumu atcelšanu.

Leiboristu pārstāvis Lielbritānijas parlamentā atzina, ka darba tiesību Lielbritānijā tūlītēja piešķiršana to valstu, kas Eiropas Savienībā (ES) iestājās 2004.gadā, bija “labi domāta politika, ko mēs sabojājām”.

“Lai cik uzmanīgs tu kā ministrs nebūtu analīzē, daudzi lēmumi ir balstīti uz paredzējumiem par nākotni, kurā tavs liktenis galu galā ir dievu rokās,” rakstīja bijušais ministrs.

“Viena milzīga kļūda, kurā es piedalījos (bet nebiju viens), bija pārejas ierobežojumu Austrumeiropas valstīm, piemēram, Polijai un Ungārijai, kas ES pievienojās 2004.gada vidū, atcelšana,” atzina Strovs.

“Citas toreizējās ES dalībvalstis, proti, Francija un Vācija nolēma pieturēties pie vispārējā prakses, kas kavēja migrantu no jaunajām valstīm strādāšanu līdz 2011.gadam. Tomēr mēs domājām, kam Lielbritānija iegūtu, ja šie ļaudis ierastos un strādātu no 2004.gada,” viņš klāstīja, paskaidrojot, ka “rūpīgi veikts Iekšlietu ministrijas pētījums liecināja, ka tādas labvēlības ietekme jebkurā gadījumā būtu “salīdzinoši neliela no 5000 līdz 13 tūkstošiem migrantu gadā līdz 2010.gadam””.

“Notikumi parādīja, ka šīs prognozes bija nekam nederīgas,” secināja Strovs, piebilstot, ka augstākajā punktā 2010.gadā migrantu skaits Lielbritānijā sasniedza nepilnu ceturtdaļmiljonu”. “Daudzi nosarka, tostarp es,” atzina britu politiķis.

Tomēr parlamenta deputāts no Blekbērnas atgādināja par nesenu pētījumu, kurā secināts, ka tajā laikā valstī iebraukušie imigranti retāk lūdz pabalstus nekā vietējie briti.

“Nekad neesmu par zemu vērtējis sociālo pārvirzi, kas var rasties, kad liels skaits cilvēku no ārvalstīm apmetas uz dzīvi noteiktā teritorijā, kā tas notika Lankašīras austrumos,” rakstīja Strovs, atzīstot, ka “tomēr šis pētījums man ļauj domāt nedaudz labāk par šo labi domāto politiku, ko mēs sabojājām”.

Strova rakstus publicēts pēc tam, kad  viņa pēctecis iekšlietu ministra amatā Deivids Blankers brīdināja par briesmām, ka romu (čigānu) migrantu pieplūdums Lielbritānijā var radīt sociālos nemierus.

Blankets britu sabiedriskajai raidorganizācijai BBC sacija, ka romu grupas no Slovākijas, kas apmetušies Šefīldas rajonā uzvedas tā, it kā viņi dzīvotu “apspiestā ciemā vai mežā”.

“Mums jābūt stingriem un skarbiem, pasakot cilvēkiem, ka viņi neatrodas apspiestā ciemā vai mežā, jo daudzi no viņiem pat nedzīvo vietās, kur ir tualetes, vai atsakās no atkritumu savākšanas,” klāstīja ministrs.

“Jūs vairs neesiet tur, jūs esat šeit, un jums ir jāievēro mūsu standarti un mūsu uzvedības veids, un, ja jūs tā darīsiet, būsiet laipni uzņemti un cilvēki jūs atbalstīs,” migrantus uzrunāja iekšlietu ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Liela kļūda bija, ka Lv pēc neatkarības atgūšanas palika tik daudz cittautiešu…Lai nu kā, bet jāatzīst, ka bijušĀs vidusāzījas republikas rīkojās gudrāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+