Apbrīno

Britu grupa “The xx” noslēdz “Sunset” festivālu 16

Publicitātes foto

“Sunset Festival ’17” Siguldas pilsdrupās 15. augustā pabeidz šīs vasaras programmu ar vienas no pasaules visaktuālākajām un mūzikas kritiķu augstāk vērtētajām britu grupām “The xx”, kuras radiohits “Oh Hold” gada sākumā iekaroja Lielbritānijas topa virsotni.

2005. gadā Londonā izveidotā grupa “The xx” ir viena no veiksmīgākajām pēdējā gadu desmita britu elektroniskā indīroka grupām, kurā darbojas dziedātāja un ģitāriste Romija Medlija Krofta, basists un dziedātājs Olivers Sims un producents Džeimijs Smits xx. Viņi visi studējuši prestižajā “Elliott” skolā, kurā mācījies arī slavenais aktieris Pīrss Brosnans, populāro grupu “Hot Chip”, “Burial”, “Four Tet” dalībnieki un citas zvaigznes.

2009. gadā “The xx” izdeva debijas albumu “xx”, kas grupai atnesa ne vien komerciālus panākumus, bet arī melomānu un mūzikas kritiķu atzinību. Daudzi pazīstamākie mūzikas izdevumi “The xx” albumu atzina par vienu no gada labākajiem ierakstiem. Britu laikraksts “The Guardian” šo albumu ierindoja kā pirmo, bet žurnāls “New Musical Express Scorebord” kā otro gada labāko albumu. Kritiķu augsti novērtēto grupu kā īpašo viesi aicināja uzstāties prestižie festivāli “Coachella”, “Sasquatch”, “Bonnaroo” un daudzi citi. Otrais grupas albums “Coexist”, kas iznāca pēc trim gadiem, visā pasaulē tika pārdots 2,5 miljonu lielā tirāžā, bet grupas dalībnieki pievērsās saviem solo projektiem.

2010. gadā “The xx” saņēma prestižo “Mercury” balvu, bet 2011. gadā grupa tika nominēta “Brit” balvai trīs kategorijās.

Iespējams, daļa klausītāju britu elektroniskā indīroka trio “The xx” iepazina tikai šoziem ar populāro radiohitu “On Hold”, kas Lielbritānijā bija nr. 1 un ASV nr. 2, bet Latvijā pirmajā desmitniekā. Kompozīcija ir no trešā grupas albuma “I See You”, kas nāca klajā 13. janvārī un ir otrais albums, kas spējis uzrāpties britu topa pašā virsotnē. Tādus pašus panākumus savulaik sasniedza debijas albums “xx”, kamēr otrais ar nosaukumu “Coexist” bija piektajā vietā.

Festivāla rīkotāji “L Tips Agency”, raksturojot grupas mūzikas stilu, teic: “Ar jaunāko sniegumu liegais, R&B ietekmētais indīpoproks, kas jau bija kļuvis par grupas vizītkarti, papildinājies ar bagātiem basiem un klubu mūzikas bītiem. Virknē kompozīciju ēteriskos ģitāras akordus un it kā biklos vokālus aizstāj jau pilnībā pārliecinātu indivīdu sniegums. To apliecina arī mūzikas kritikas, kas karjeras sākumā slavēja grupu par stila oriģinalitāti un īpašu izteiksmes gaisīgumu, bet tagad jau runā par trio ietekmi uz mūzikas attīstību globālā mērogā.”

 

15. VIII 19.30 Siguldas Pilsdrupu estrāde

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 49

 

LA.lv