×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. maijs, 2013
Drukāt

Britu iznīcinātāji pavada Pakistānas lidmašīnu uz Londonas lidostu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lielbritānijas iznīcinātāji piektdien, 24.maijā, pavadījuši uz Londonas lidostu kādu aviokompānijas “Pakistan International Airlines” (PIA) lidmašīnu, no kuras saņemts signāls par tajā notikušu incidentu, paziņojušas amatpersonas.

Lidmašīna bija ceļā no Pakistānas pilsētas Lahoras uz Mančestru Anglijas ziemeļrietumos, bet tika novirzīta uz Londonas Stanstedas lidostu, kur veica sekmīgu nolaišanos, paziņojusi Eseksas policija. Pēc lidmašīnas nolaišanās arestēti divi cilvēki.

Aizsardzības ministrija informēja, ka “Typhoon” iznīcinātāji pacēlušies no Karalisko gaisa spēku bāzes īsi pirms PIA lidmašīnai bija jānolaižas Mančestrā.

Lidmašīnā atradās 300 pasažieri.

Iznīcinātāju uzdevums bija noskaidrot incidentu, kas noticis lidaparātā Lielbritānijas gaisa telpā. Pēc lidmašīnas nolaišanās lieta nodota policijas ziņā, norādīja ministrijas preses pārstāvis.

Policija informēja, ka abi vīrieši arestēti saistībā ar aizdomām par apdraudējuma radīšanu lidmašīnai.

“Viņi ir 30 un 41 gadu veci un ir nogādāti policijas iecirknī uz nopratināšanu,” informēja likumsargi.

Tikmēr mediji vēsta, ka šis incidents, visticamāk, nav saistīts ar terorismu.

Kāds avots aviokompānijā PIA aģentūrai AFP stāstīja, ka incidents sācies kā kādas ģimenes strīds lidmašīnas salonā.

Šīs ģimenes locekļi – astoņi līdz desmit cilvēki – sākuši strīdēties. Kad lidmašīnas apkalpes darbinieki lūguši viņus nomierināties, viņi sacījuši, lai nenāk viņiem klāt, savādāk uzspridzināšot lidmašīnu. Darbinieki nobijušies un sacēluši trauksmi, informēja anonīmais avots.

“Typhoon” iznīcinātāji var tikt norīkoti pavadīt pasažieru lidmašīnas, ja to pilots vai apkalpe nosūta signālu.

“Mērķis [..] ir izpētīt situāciju. Bieži vien, kad tiek iedarbināta ātrās reaģēšanas trauksme, detaļas nav zināmas, bet zināms, ka signāls ir nosūtīts,” skaidroja ministrijas preses pārstāvis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+