×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. decembris, 2012
Drukāt

Britu karaļnamā būs pieaugums

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kembridžas hercoga prinča Viljama un viņa dzīvesbiedres Kembridžas hercogienes Ketrīnas ģimenē gaidāms mazulis, kas varētu nākt pasaulē nākamā gada vidū un neatkarīgi no dzimuma būs trešais rindā uz britu troni.


 

Īpašas uzmanības lokā

Šonedēļ Ketrīna bija spiesta vairākas dienas uzturēties slimnīcā, lai atlabtu no akūtas nelabuma sajūtas, kas mēdz būt grūtniecības pirmajos mēnešos. Britu mediji nekavējās izteikt pieņēmumu, ka viņa gaida bērnu, tādēļ, pēc prinča Viljama ieteikuma, karaļnama pārstāvim agrāk nekā paredzēts nācās sniegt oficiālu paziņojumu par gaidāmo pieaugumu Viljama un Ketrīnas ģimenē. Vakar 30 gadus vecā Kembridžas hercogiene, kura jūtas labi un saņēmusi daudz apsveikumu un laba vēlējumu, kopā ar dzīvesbiedru atstāja slimnīcu, ziņo raidsabiedrība BBC. Viljams un Ketrīna pauduši sajūsmu par gaidāmo ģimenes pieaugumu, taču karaļnama apskatnieki atzīmē, ka viņiem nāksies samierināties ar atrašanos sabiedrības īpašas uzmanības lokā. Ir saprotama vecāku vēlme aizsargāt bērna privātumu, taču, ņemot vērā, ka mazulis būs troņmantnieks, plašsaziņas līdzekļu pārstāvju klātbūtne būtu pieļaujama svarīgu notikumu reizēs, piemēram, pirmajā skolas dienā, atzīmē laikraksts “The Guardian”.

 

Ziņa priecē nāciju

Britu politiķi neatkarīgi no partijiskās piederības pauduši sajūsmu par gaidāmo papildinājumu prinča Viljama un Ketrīnas ģimenē. Kenterberijas arhibīskaps Rovans Viljamss, kurš pērn aprīlī vadīja pāra kāzu ceremoniju, apsveicis viņus par ziņu, kas iepriecinājusi visu nāciju, raksta “The Guardian”. Laužot 300 gadus veco britu konstitucionālo tradīciju, Britu Sadraudzības 16 valstu valdības, kur valsts galva ir britu karaliene Elizabete II, vienojušās steidzamības kārtā pieņemt likumu, kas izbeidz sieviešu diskrimināciju secībā uz britu troni un atceļ aizliegumu troņa pretendentam precēties ar katoļticīgo.

Britu mediji atzīmē, ka Viljama un Ketrīnas kāzas pērn aprīlī izraisīja milzīgu sabiedrības interesi, un viņiem jārēķinās, ka tagad viņu ģimene atkal nonākusi īpašas uzmanības lokā. Karaļnama hronisti atzīmē, ka nevar būt labākas dāvanas kā ziņa par pieaugumu karaļnamā gadā, kad tiek atzīmēta karalienes Elizabetes II kronēšanas 60. gadskārta, raksta avīze “The Daily Telegraph”. Nākamgad 86 gadus vecā karaliene Elizabete II kļūs par trīskāršu vecvecmāmiņu. Ar jaunu titulu līdz ar daudziem esošajiem nāksies aprast arī karalienes vecākajam dēlam Velsas princim Čārlzam, kurš 65 gados kļūs par vectēvu, bet joprojām gaida rindā uz troni. Viljama brālis princis Harijs, kurš saņēma ziņu par gaidāmo pieaugumu brāļa ģimenē, atrodoties karadienestā Afganistānā, tiktu atbīdīts uz ceturto vietu rindā uz troni.

Derību slēdzēju kantoros kā iespējamie Viljama un Keitas mazuļa vārdi tiek minēti Elizabete, Diāna, Anna, Čārlzs, Frensisa un Džons. Karaļnama hronisti atzīmē, ka troņmantnieka vārdam ir simboliska nozīme, jo tas var dot apzīmējumu veselam laikmetam, kā tas bija 19. gadsimtā, kas iegājis britu vēsturē kā karalienes Viktorijas laikmets, kura valdīja no 1837. līdz 1901. gadam.

 

Medijiem jāatturas 
no uzmācības

Ekonomiskās krīzes laikā ir labi dzirdēt uzmundrinošu ziņu par gaidāmo pieaugumu karaliskajā ģimenē, liekot pasmaidīt visai nācijai, raksta “The Guardian”, gan piebilstot, ka plašsaziņas līdzekļiem nevajadzētu nodoties šīs ziņas pārliekai ekspluatācijai. Laikraksta apskatnieks iesaka pavērties uz monarhijām ziemeļvalstīs, kur karaliskās ģimenes piederīgie nododas ikdienas dzīvei, pirms nesāk pildīt amata pienākumus. Britu karaļnama locekļi, it īpaši tuvākie rindā uz troni, tiek pakļauti nežēlīgam mediju izgaismojumam, kas var pat novest līdz traģēdijai, kā tas notika 1997. gadā, kad slavenību fotogrāfu medītā princese Diāna, Viljama māte, gāja bojā autokatastrofā. Plašsaziņas līdzekļu nemitīga uzmācība var būt lielāks drauds Viljama un Ketrīnas ģimenei nekā nelaba dūša no rītiem.

 

Fakti

Rinda uz britu troni, ko jau 60 gadus ieņem karaliene Elizabete II

Velsas princis Čārlzs, dz. 1948. g

Kembridžas hercogs princis Viljams, dz. 1982. g

Prinča Viljama un Ketrīnas pirmais bērns, 2013. g.

Princis Henrijs, dz. 1984. g.

Jorkas hercogs princis Endrū, dz. 1960. g.

Princese Beatrise, dz. 1988. g.

Princese Eižēnija, dz. 1990. g.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+