Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
24. janvāris, 2014
Drukāt

Britu kolonizācijas pretinieki Austrālijā izkrāsojuši Kuka muzejmāju

Foto: wikipedia.orgFoto: wikipedia.org

Nenoskaidroti aktīvisti, kas nosoda eiropiešu koloniālās tieksmes Austrālijā, uz kapteiņa Kuka mājas Melburnā uzkrāsojuši grafiti, ziņo Associated Press.

Grafiti autori protestē pret Austrālijas dienas svinībām 26. janvārī, dēvējot to par iebrukuma dienu un kaunpilnu atgādinājumu par kontinenta kolonizāciju 1788. gadā. Policija ziņo, ka tas ir jau trešais vandālisma gadījums pēdējā gada laikā.

Džeimss Kuks vadīja kuģi, kurš pirmais 1770. gadā pietauvojās vietā, kurā vēlāk tika nodibināta Sidneja.

Vēsturiko namu Kuka vecāki uzcēla 1755. gadā; uz Austrāliju to pārveda tikai 1934. gadā, iekārtojot tajā Kuka muzeju. Tā ir arī vecākā Austrālijas ēka.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+