×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2016
Drukāt

Britu laikraksts “The Daily Telegraph” Rundāli salīdzina ar Versaļas pili (3)

Foto - RundāleFoto - Rundāle

Rundāles pils.

Britu laikraksta “The Daily Telegraph” žurnālists, ieraugot pili Rundālē, to salīdzinājis ar Versaļas pili.

“Es nedomāju, ka kādreiz esmu redzējis tik pārsteidzošu būvi – plaša, safrāndzeltena Versaļa,” rakstījis “The Daily Telegraph”.

Laikrakstā pastāstīts par pils vēsturi, kā arī tās daudzajām vēsturiskajām telpām, kuras bijušas piemērotas britu seriāla “Karš un miers” uzņemšanai.

Apceļojot seriāla filmēšanas vietas, “The Daily Telegraph” žurnālists pabijis arī Rīgā, norādot, ka šeit var novērtēt abu Baltijas valstu krāšņumu. “Man tikai bija jāiziet no viesnīcas, lai es tiktu ievilkts pasteļkrāsās un jūgendstilā. Saka, ka Rīga ir “Ziemeļu Parīze”,” saviem lasītājiem vēstījis laikraksts.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rundāles pils iekļauta BBC seriāla “Karš un miers” filmēšanas vietām veltītajā tūrisma ceļvedī, kuru veidojis britu laikraksts “The Daily Mail”. Ceļvedī iekļautas pilis un muzeji Latvijā, Lietuvā un Krievijā, kurās notika Tolstoja romāna “Karš un miers” motīvos balstītā seriāla filmēšana.

Kā ziņots, pagājušā gada martā Rundāles pilī divas nedēļas notika seriāla “Karš un miers” filmēšana. Seriāla kopproducenti Latvijā un Lietuvā ir “Baltic Film Services”.

Seriālu Lielbritānijā atzinīgi novērtējuši kritiķi. Arī skatītāji Tolstoja romāna adaptācijai pievērsuši lielu uzmanību. Pirmo no sešām sērijām Lielbritānijā noskatījušies 6,3 miljoni cilvēku, piesaistot vienu ceturtdaļu no visiem cilvēkiem, kas tobrīd Lielbritānijā skatījās televīziju.

Galvenās lomas seriālā spēlē aktieri Pols Dano, Lilija Džeimsa un Džeimss Nortons. Seriālā otrā plāna lomas atveido Džiliana Andersone, Rebeka Fronta un Stīvens Rī, kuru sniegums arī tika cildināts.

BBC uzņem seriālu sadarbībā ar producentu kompāniju “The Weinstein Company”. Šomēnes seriāls tiks izrādīts ASV televīzijas kanālos “Lifetime”, “A&E” un “History Channel”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Visas pilis,kas celtas tajā laikā,centās celt pēc Versaļas parauga-tāda mode bija absolūtisma laikmetā,brīnums,ka britu žurnālists to nezin,ja vēl būtu amerikānis…

  2. Rundales pils ir tiesam viens no skaistakam Eiropa! Tas ir Latvijas perle!

Draugiem Facebook Twitter Google+