Pasaulē
Eiropa

Britu liberāldemokrāti vēlēšanu manifestā sola apturēt breksitu0

Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Lielbritānijas liberāldemokrāti trešdien nākuši klajā ar savu vēlēšanu manifestu, solot atteikties no breksita un tērēt tā dēvēto palikšanas bonusu – 50 miljardus sterliņu mārciņu – valsts pakalpojumiem un nevienlīdzības mazināšanai.

Proeiropeiskā partija, kas sola apturēt breksitu, ja tā izcīnīs vairākumu, arī iezīmē savu klimata politiku, sola lielākā mērā nodrošināt bezmaksas bērnu aprūpi un pieņemt darbā vairāk skolotāju.

Partija arī atkārtoti pauž jau iepriekšējās vēlēšanās solīto, ka tiks legalizēta marihuāna, radīts “regulēts tirgus”, bet cilvēki, kuru īpašumā ir narkotikas personīgai lietošanai, vairs netiks apcietināti.

“Pirmais solis mūsu plānā gaišākai nākotnei ir vienkāršs – ir jāaptur breksits un jāizmanto “palikšanas bonuss”, lai investētu valsts pakalpojumos,” teikts liberāldemokrātu 100 lappušu manifestā.

Liberāldemokrāti uzsver, ka ir vienīgā partija, kas ir apņēmusies apturēt breksitu.

Valdošie konservatīvie sola, ka tiks īstenota premjerministra Borisa Džonsona ar Briseli panāktā vienošanās par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības, bet leiboristi sola, ka tiks sarīkots vēl viens referendums, tiesa gan, neatklājot, kāda referendumā būs partijas nostāja.

Jaunākās sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka atbalsts liberāldemokrātiem svārstās ap 15%, un šķiet teju neiespējami, ka partijai izdosies sakaut konservatīvos un leiboristus un pārņemt varu.

Saistītie raksti

Sociologi un politikas eksperti norāda, ka liberāldemokrāti labākajā gadījumā var iegūt “zelta kārti”, ja nevienai no lielajām partijām parlamentā neizdosies izcīnīt vairākumu.

Spriežot pēc vēlēšanu manifesta, liberāldemokrāti vēlas pārvilināt konservatīvo un leiboristu proeiropeiskos vēlētājus.

LA.lv