Apbrīno

Britu metālmūzikas leģendas “Raven” iesildīs Udo Dirkšneideru 0

Publicitātes foto

Udo Dirkšneiders ar lepnumu paziņo, ka viņa “Accept” repertuāra atvadu tūrē piedalīsies senie draugi – grupa “Raven”.

Kā informēts agrāk, 8. novembrī “Palladium” koncertzālē Udo kopā ar grupu “Dirkschneider”pēdējo reizi izpildīs “Metal Heart”, “Princess Of The Dawn” un, protams, “Balls To The Wall”. Koncerttūrei dots nosaukums ”Back To The Roots Part II”, un tās divas stundu garajā programmā atlasīts viss labākais no 10 albumiem, kas tapuši Dirkšneidera un “Accept” sadarbības periodos. Pēc šī koncerta Udo nosolījies vairs nekad un nekādos apstākļos nedziedāt nevienu “Accept” sacerējumu.

Britu smagā metāla jauno vilni (NWOBHM; pazīstamākie pārstāvji: “Def Leppard”, “Iron Maiden”, “Motorhead”, “Girlschool”, “Saxon”, “Venom” u.c.) pārstāvošā grupa “Raven” tika dibināta 1975. gadā Ņūkāstlā, sanākot kopā brāļiem Džonam un Markam Galaheriem, un Polam Boudenam. Viņiem raksturīgais skanējums apvieno britu hārdroku un progesīvo roku. Pateicoties ārkārtīgi enerģiskajiem koncertsniegumiem un sporta ekipējuma izmantošanu tajos, viņu muzicēšanas stils nodēvēts par “atlētisko roku”.

“Raven” pirmie albumi – “Rock Until You Drop” (1981) “Wiped Out” (1982) un “All For One” (1983) – ir tik svaigi un iespaidīgi, ka ļoti ātri pievērš ne tikai Lielbritānijas, bet arī ASV smagā roka industrijas uzmanību.

Tai laikā tikko atpazīstamību gūstošās, bet tagad pasauslavenās trešmetāla grupas “Metallica” un “Anthrax” par vienu no saviem ietekmes avotiem min tieši “Raven”. 1983.gadā noritēja kopīga “Metallica” un “Raven” koncerttūre, kuru mūsdienās bundzinieks Larss Ulrihs atceras šādi:

Ierakstu kompānijas “Atlantic” ietekmē 80.gadu vidū grupas skanējums kļūst manāmi komerciālāks, kas liek novērsties daļai formācijas kvēlāko fanu. Pēc pāris albumiem “Atlantic” paspārnē, “Raven” nolemj atgriezties pie “klasiskajām vērtībām”, kurām viņi palikuši uzticami līdz pat mūsdienām. Kopumā iznākuši 13 studijas albumi, un saskaņā ar jaunāko informāciju tieši šogad “Raven” ķeršoties pie pavisam jauna materiāla ierakstīšanas.

Kādā aprakstā uzsvērts: ”Sagrieziet šos puišus ar asmeni un viņi asiņos visīstāko smago metālu kādu vien spējat iedomāties! Uz planētas Zeme vienkārši neeksistē vēl intesīvāk spēlējošas koncertgrupas”.
Par to noteikti ir vērts pārliecināties klātienē.


LA.lv