Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
5. decembris, 2014
Drukāt

Britu muzejs savam Krievijas “dvīnim” deponē 2500 gadu senu skulptūru

Foto: AFPFoto: AFP

Britu muzejs pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē deponējis vienu darbu no savas Eldžina marmora kolekcijas (Elgin Marbles), raksta BBC.

Upes dieva Ilisosa statuja bez galvas līdz janvāra vidum tiks izstādīta Ermitāžā, kas šogad svin pastāvēšanas 250 gadus.

Statuja reiz atradusies Partenonā; tā ir daļa no antīko priekšmetu kolekcijas, kuru 19. gadsimtā savāca lords Eldžins un kura piederību Grieķijas valdība apstrīd, norādot, ka šie priekšmeti nelikumīgi izvesti no valsts, kamēr tā atradās Otomaņu impērijas pakļautībā.

Muzeja direktors Neils Makgregors norādījis, ka Britu muzejs ir viens no pasaules muzejiem, kurš visdāsnāk dalās ar savu kolekciju. Britu muzejs dibināts 1759. gadā – tikai piecus gadus pirms Ermitāžas, kas, pēc Britu muzeja direktora vārda, abus padara gluži vai par dvīņiem. Tā speciālisti balstās Apgaismības idejā, ka pasaules dižākos darbus jāspēj apskatīt un pētīt, tajos dalīties un par tiem priecāties pēc iespējas vairāk cilvēkiem visā pasaulē.

Pievienot komentāru

"Sēnītei" un Liepājas teātrim piešķirs kultūras pieminekļa statusuKafejnīcas "Sēnīte" ēka un Liepājas teātris iekļauti valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētie paziņojumi.
Draugiem Facebook Twitter Google+