Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
5. decembris, 2014
Drukāt

Britu muzejs savam Krievijas “dvīnim” deponē 2500 gadu senu skulptūru

Foto: AFPFoto: AFP

Britu muzejs pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē deponējis vienu darbu no savas Eldžina marmora kolekcijas (Elgin Marbles), raksta BBC.

Upes dieva Ilisosa statuja bez galvas līdz janvāra vidum tiks izstādīta Ermitāžā, kas šogad svin pastāvēšanas 250 gadus.

Statuja reiz atradusies Partenonā; tā ir daļa no antīko priekšmetu kolekcijas, kuru 19. gadsimtā savāca lords Eldžins un kura piederību Grieķijas valdība apstrīd, norādot, ka šie priekšmeti nelikumīgi izvesti no valsts, kamēr tā atradās Otomaņu impērijas pakļautībā.

Muzeja direktors Neils Makgregors norādījis, ka Britu muzejs ir viens no pasaules muzejiem, kurš visdāsnāk dalās ar savu kolekciju. Britu muzejs dibināts 1759. gadā – tikai piecus gadus pirms Ermitāžas, kas, pēc Britu muzeja direktora vārda, abus padara gluži vai par dvīņiem. Tā speciālisti balstās Apgaismības idejā, ka pasaules dižākos darbus jāspēj apskatīt un pētīt, tajos dalīties un par tiem priecāties pēc iespējas vairāk cilvēkiem visā pasaulē.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+