Mobilā versija
+18.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 23. jūlijs, 2017
5. decembris, 2014
Drukāt

Britu muzejs savam Krievijas “dvīnim” deponē 2500 gadu senu skulptūru

Foto: AFPFoto: AFP

Britu muzejs pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē deponējis vienu darbu no savas Eldžina marmora kolekcijas (Elgin Marbles), raksta BBC.

Upes dieva Ilisosa statuja bez galvas līdz janvāra vidum tiks izstādīta Ermitāžā, kas šogad svin pastāvēšanas 250 gadus.

Statuja reiz atradusies Partenonā; tā ir daļa no antīko priekšmetu kolekcijas, kuru 19. gadsimtā savāca lords Eldžins un kura piederību Grieķijas valdība apstrīd, norādot, ka šie priekšmeti nelikumīgi izvesti no valsts, kamēr tā atradās Otomaņu impērijas pakļautībā.

Muzeja direktors Neils Makgregors norādījis, ka Britu muzejs ir viens no pasaules muzejiem, kurš visdāsnāk dalās ar savu kolekciju. Britu muzejs dibināts 1759. gadā – tikai piecus gadus pirms Ermitāžas, kas, pēc Britu muzeja direktora vārda, abus padara gluži vai par dvīņiem. Tā speciālisti balstās Apgaismības idejā, ka pasaules dižākos darbus jāspēj apskatīt un pētīt, tajos dalīties un par tiem priecāties pēc iespējas vairāk cilvēkiem visā pasaulē.

Pievienot komentāru

Konkursā "Eirovīzijas gada koris 2017" triumfē dalībnieki no SlovēnijasKonkursa kulminācijā, kad bija izskanējuši deviņi lieliski dalībnieku priekšnesumi, tika paziņots "Eirovīzijas gada kora 2017" titula ieguvējs: "Carmen Manet" no Slovēnijas diriģenta Primorža Kerštaņa vadībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+