×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

Britu nedēļa – pirmo reizi Latvijā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šonedēļ ar politiskām diskusijām, gardēžu un kultūras pasākumiem pirmoreiz Latvijā tiks atzīmēta Britu nedēļa, kuras mērķi ir gan iepazīstināt ar dažādām senām un mūsdienu britu tradīcijām, gan svinēt Latvijas un Britānijas labās attiecības.

Ideja rīkot Britu nedēļu nākusi no Lielbritānijas tirdzniecības kameras Latvijā, lai iepazīstinātu mūsu valsts iedzīvotājus ar labām lietām un tradīcijām, kas nāk no Apvienotās Karalistes, kā arī lai veicinātu abu valstu sadarbību. Pēc kameras vadītāja Kamerona Grīvza domām, Britu nedēļa lieliski sasaucas ar Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. Apvienotās Karalistes vēstniecības Latvijā misijas vadītājs Īens Frū pauda cerību, ka Britu nedēļa kļūs par ikgadēju pasākumu. “Mūsu tirdzniecības attiecības sniedzas līdz pat Kurzemes hercoga Jēkaba laikiem. Bet 11. novembris ir simbolisks datums gan Latvijai, gan Lielbritānijai, kura arī bija saistīta ar 1919. gada novembra notikumiem Latvijā,” piebilda britu diplomāts.

Rīt Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA) Arhitektūras un mediju centrā paredzēta tikšanās ar pazīstamo britu dokumentālo filmu režisoru un producentu Martinu Herringu.

Piektdienas vakarā RISEBA Arhitektūras un mediju centrā norisināsies Gaja Fauksa nakts – šis krāšņais notikums ir sena britu tradīcija, kas sakņojas 1605. gadā. Tolaik Gajs Faukss mēģināja Londonā uzspridzināt parlamenta ēkas, taču viņam tas neizdevās un viņš tika sodīts ar nāvi. Kopš tiem laikiem briti katru gadu atzīmē šo dienu ar krāšņu uguņošanu un Fauksa lelles sadedzināšanu lielā sārtā. No politiskiem notikumiem jāizceļ diskusija Rīgas Juridiskajā augstskolā trešdien ar Lielbritānijas eks­pertu piedalīšanos, kurā tiks apspriesta Eiropas nākotne un jaunās Eiropas Komisijas prioritātes. Bet ceturtdien Īens Frū uzstāsies Rīgas Stradiņa universitātē ar publisko lekciju “Lielbritānijas attiecības ar ES un pasaules valstīm”.

Visu nedēļu vairākos Rīgas restorānos būs baudāmi īpaša britu ēdienu izlase. Vairā informācijas – Lielbritānijas tirdzniecības kameras mājaslapā www.britcham.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+