×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Britu policija liek aizvākt zīmi “Austrumeiropiešiem aizliegts”

Foto - LETAFoto - LETA

Britu policija likusi aizvākt brīdinājuma zīmi “Austrumeiropiešiem aizliegts” (“No Eastern Europeans”), kuru Vidusanglijā pie kāda maluzvejnieku apsēsta zivju dīķa bija uzstādījis tā īpašnieks, ceturtdien vēsta raidorganizācija BBC.

Edijs Vaitheds, kuram Neptonas ciematā, Vorvikšīrā, pieder uzņēmums “Dog Lane Fishery”, skaidroja, ka uzlicis brīdinājuma zīmi pēc tam, kad viņam nozagtas karpas 10 000 sterliņu mārciņu (8250 latu) vērtībā.

Savukārt policijā jau vērsušies iedzīvotāji, sūdzoties, ka zīme esot rasistiska.

Vaitheds pastāstīja, ka viņa uzņēmumā ir jāievēro stingri noteikumi un noķertās zivis ir jālaiž atpakaļ ūdenī. Noteikumus viņš paskaidro visiem zvejniekiem.

Zīme “Austrumeiropiešiem aizliegts” uzlikta pirms četriem mēnešiem, sacīja Vaitheds, vienlaikus uzsverot, ka sevi par rasistu neuzskata.

“Daudzi austrumeiropieši uz šejieni nāk vēlās pēcpusdienās, bieži vien pirms slēgšanas laika, un viņi ņem zivis sev līdz,” sašutis ir Vaitheds. “Polijā, vai arī no kurienes viņi te ir ieradušies, tas ir parasts, ka viņi ēd to, ko viņi nozvejo, bet viņiem ir jāsaprot, ka šeit ir Anglija un ka viņi šeit tā nevar rīkoties.”

“Zivju populācijas atjaunošana man izmaksāja 10 000 sterliņu mārciņu, un man ir jāpelna iztika,” sacīja uzņēmuma īpašnieks.

Policija pagājušajā nedēļā apmeklējusi viņa uzņēmumu un likusi zīmi aizvākt, sacīja Vaitheds.

Arī Vorvikšīras policija apstiprināja, ka tās darbinieki ir apmeklējuši uzņēmumu un ka sākta izmeklēšana.

“Šī lieta patlaban tiek izmeklēta, lai noskaidrotu, vai ir noticis pārkāpums,” sacīja policijas preses pārstāvis. “Pret visām sūdzībām par rasistiski motivētiem noziegumiem mēs izturamies nopietni, un tās tiek pilnībā izmeklētas.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+