×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

Britu premjers aizstāv savas ieceres par ES reformēšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons, vakar tiekoties ar Latvijas Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, norādīja uz abu valstu kopīgajām interesēm un uzslavēja Latviju par sasniegumiem.


D. Kemerona Rīgas apmeklējuma iegansts bija piedalīšanās ziemeļvalstu, Baltijas valstu un Lielbritānijas valdības vadītāju saietā “Ziemeļu nākotnes forums”. Pirms īsās atzīmēšanās saieta atklāšanā, kas ilga vien dažas minūtes, britu premjerministrs pusstundu pavadīja divpusējā sarunā ar V. Dombrovski, kā arī tikpat ilgā vārdu apmaiņā ar Latvijas Valsts prezidentu An-dri Bērziņu. Tādējādi D. Kemerons kļuva par pirmo britu valdības vadītāju, kurš ieradies Latvijā uz divpusējo apspriedi.

Kaut gan Latvijas apmeklējums bija īss, D. Kemerons tomēr atzina, ka tas bijis “ļoti noderīgs”. “Mums ir kopīgas intereses, mums ir līdzīgi izaicinājumi, un mēs esam līdzīgi domājošas valstis. Apvienotās Karalistes un Latvijas ekonomiskajai sadarbībai ir labs potenciāls. Jau tagad esam nozīmīgi ekonomiskie partneri. Lielbritānija ir viena no lielākajām Latvijas tirdzniecības partnerēm. Bet joprojām ir iespējas mūsu sadarbību aizvien stiprināt. Piemēram, ar premjerministru Dombrovski pārrunājām iespējamu britu inženieru līdzdalību dzelzceļa līnijas “Rail Baltic” būvē,” stāstīja britu premjers. Kā atklāja V. Dombrovskis, viņa Lielbritānijas kolēģis arī atbalstījis Latvijas dalību Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, kas tuvākajā laikā lems par paplašināšanos. 1961. gadā dibinātās organizācijas sastāvā ir 34 valstis no visas pasaules. Kā pēdējā šai organizācijai 2010. gada decembrī pievienojās Igaunija.

Viesojoties Rīgā, D. Kemerons arī aizstāvēja savas ieceres par Eiropas Savienības reformēšanu. “ES dalībvalstīm ir jānodrošina izvēles iespējas, kurās jomās tās grib sadarboties un kurās ne,” uzsvēra britu valdības vadītājs.

“Latvijai ir brīvas un suverēnas tiesības pievienoties eirozonai. Tāpat Lielbritānijai ir izvēle nebūt ne eirozonā, ne Šengenas zonā, bet saglabāt savu valūtu un apsargāt savas robežas,” uzsvēra D. Kemerons. “Gribēju uzsvērt, ka mums nevajadzētu katrai dalībval-
stij pieprasīt darīt vienu un to pašu vienā un tajā pašā laikā. Tikai tā spēsim nodrošināt pielāgotiesspējīgu un attīstītu ES.” Vienlaikus viņš stingri aizstāvēja ES vienoto tirgu un norādīja, ka Lielbritānija ir tā “sirdī” un darījusi daudz, lai ES attīstītos. “Uzskatu, ka dalībvalstīm jādod iespējas izvēlēties savu nākotni. ES būs veiksmīgāka un stabilāka, ja tās politika būs elastīgāka,” savu redzējumu skaidroja Lielbritānijas premjerministrs. Viņš arī skeptiski izteicās par nule ES piedāvātajiem banku uzraudzības noteikumiem, kas varētu iedragāt Londonas Sitijas lomu globālajā finanšu tirgū. “Mēs ļoti rūpīgi vērtēsim šo piedāvājumu. Apvienotajā Karalistē atrodas virkne starptautisku banku, kurām ir filiāles visā pasaulē. Mums jāpārliecinās, ka Briseles piedāvātie kontroles mehānismi ir pietiekami elastīgi, lai bankas arī turpmāk varētu veiksmīgi darboties, joprojām atrodoties Apvienotajā Karalistē,” skaidroja D. Kemerons.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+