×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Britu premjers veido fondu, kas palīdzēs Austrumeiropai pretoties Krievijas ietekmei

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas premjerministrs Deivids Kamerons veido fondu, kas palīdzēs Austrumeiropas valstīm pretoties Krievijas ietekmei un spiedienam, piektdien ziņoja vairāki mediji.

Telekanāls “Sky News” ziņoja, ka Kamerona veidotajam “Labas pārvaldības fondam” (“Good Governance Fund”) šogad un nākamgad tiks piešķirti 20 miljoni britu mārciņu (28 miljoni eiro). Šī fonda “mērķis ir stiprināt demokrātiskās institūcijas jomās, kuras baidās no Krievijas ietekmes”, vēstīja “Sky News”. Fonda pamatā ir aukstā kara laiku programma “Know-How Fund”, kuru 1989. gadā izveidoja toreizējā Britānijas premjerministre Mārgareta Tečere, informēja ziņu aģentūra “Bloomberg”. Šī programma tika izveidota, lai attīstītu ekonomiku, pārvaldību un institūcijas valstīs, kas bijušas Padomju Savienības ietekmes sfērā – piemēram, Čehoslovākijā, Polijā un Ungārijā.

“Labas pārvaldības fondā” pieci miljoni mārciņu (septiņi miljoni eiro) ir paredzēti Ukrainai. Tajā būs līdzekļi arī Moldovai, Gruzijai, Bosnijai un Hercegovinai, un Serbijai, ziņoja “Bloomberg” un “Sky News”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+