×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. janvāris, 2013
Drukāt

Britu prese premjeram prognozē grūtu 2013.gadu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Britu prese jauno – 2013.gadu – otrdien, 1.janvārī, ievada ar brīdinājumu premjerministram Deividam Kemeronam (attēlā), ka šis gads viņam nebūt nesolās būt viegls. Kā norāda avīzes, 2013.gadā no valdības vadītāja tiks sagaidīta gan ekonomikas izaugsme, gan nacionālās pašapziņas atjaunošana.

Laikā, kad budžeta izdevumu apcirpšana būs jūtama jo īpaši, Kemeronam no jauna būs jānosprauž Lielbritānijas kurss pasaulē.

“The Times” uzsver – Kemeronam ir jāspēj pārliecināt tauta, ka viņš ir pieņēmis pareizos lēmumus ekonomikā un Lielbritānija tiešām atrodas uz īstā ceļa.

Turklāt premjeram nāksies apliecināt, ka viņš ir spējīgs panākt tādu izlīgumu Lielbritānijas attiecībās ar Eiropas Savienību (ES), kas apmierinās arī “dumpiniekus” viņa paša partijas rindās.

“Tomēr pāri visam 2013.gada politiku iezīmēs patiesā taupības pieredze,” prognozē izdevums. “Lielbritānijai Jaunajā gadā jāapņemas panākt grūtībās nonākušās ekonomikas izaugsmi.”

Avīze “The Daily Telegraph” tikmēr prognozē, ka 2013.gadā gaidāms ne viens vien izaicinājums, un brīdina, ka nav zināms, vai Lielbritānijas līderi spēs tos pārvarēt.

“Šodien mēs ievadām piekto gadu kopš banku krīzes, un iespējams, ka krīzes vadība būtu jānomaina pret ilgāka termiņa plāniem, kā pārvarēt šo seismisko notikumu,” rezumē izdevums.

2013.gadā Lielbritānija “var ilgi un pamatīgi domāt par to, kādi cilvēki mēs vēlamies būt, kādā valstī vēlamies dzīvot un kādu lomu mums vajadzētu spēlēt pasaulē”, secina avīze.

Lielbritānijas stāvoklis ES ne tuvu nav spīdošs, savukārt paredzētā teju 5000 karavīru izvešana no Afganistānas rosinās apsvērt Lielbritānijas militāro nostāju nākotnē, tā piebilst.

Turklāt uzmanību nāksies pievērst Lielbritānijas izdzīvošanai, gatavojoties referendumam par Skotijas neatkarību.

“The Daily Mail” raksta: “Nesakiet to skaļi, taču ir pamats cerībām par ekonomiku. Budžeta deficīts jau samazināts par 25%, un tas joprojām sarūk, bezdarba līmenis samazinājiess, un mūsu nacionālais kredītreitings ir spēcīgs.”

Attiecībā uz iekšpolitikas jautājumiem, Kemeronam ir jāspēj pārliecināt vēlētājus, ka viņš patiesi izprot viņu problēmas, nevis jāvelta enerģija “blakus jautājumiem”, tostarp viendzimuma laulībām, iesaka laikraksts.

“The Daily Express” tikmēr brīdina, ka “Deividam Kemeronam ļoti drīz būs jāizlemj, vai viņš ir gatavs vadīt neapstādināmo kustību Lielbritānijas suverenitātes atjaunošanai. Ja viņš izšķirsies to nedarīt, tad tautas armija pārsoļos viņam tieši pāri.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+