×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. februāris, 2013
Drukāt

Britu rakstniece nopēlusi “plastmasas princesi” Keitu

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Britu rakstniece Hilarija Mantele otrdien izpelnījusies tautiešu nosodījumu, jo nosaukusi Lielbritānijas prinča Viljama sievu Ketrinu par “skatlogu manekenu” ar “plastmasas smaidu”, kuras vienīgais mērķis esot laist pasaulē karaliskās ģimenes atvasi.

Divkārtējā Bukera prēmijas laureāte sacīja, ka Keitai nepiemītot ne tāds raksturs kā vīramātei princesei Diānai, ne arī kādreizējās Anglijas karalienes Annas Boleinas stāja.

60 gadus vecā Mantele pirms divām nedēļām teica runu Britu muzejā, kas šonedēļ pārpublicēta žurnālā “London Review of Books”. Tajā viņa apgalvoja, ka, pirmoreiz parādoties plašākā sabiedrībā, Keita esot izskatījusies kā “taisīta uz konveijera”.

“Šķita, ka Keitu Midltoni konstruējusi komiteja un uzbūvējuši daiļamatnieki, viņas perfekto plastmasas smaidu un uzgrieztos un ievaskotos locekļus,” teica rakstniece.

Pirms kāzām ar princi Viljamu, kurš ir otrais rindā uz troni, Keita esot bijusi “skatlogu manekens bez nekādas personības, ko raksturo tikai viņas valkātais apģērbs”.

“Tagad viņa ir topošā māte, kura ietērpta citos nodrāztos priekšstatos. Kad viņa beigs cīnīties ar nelabumu, prese sapratīs, ka viņa staro,” klāstīja Mantele.

Rakstniece arī salīdzināja Kemdridžas hercogieni ar karaļa Henrija VIII sievu Annu Boleinu, kurai pēc vīra pavēles tika nocirsta galva, un princesi Diānu, kas 1997.gadā gāja bojā autoavārijā.

“Viņa izskatās taisīta uz konveijera un tik ļoti atšķiras no Diānas, kuras cilvēcīgais neveiklums un emocionālā nesaturēšana bija redzama katrā viņas kustībā,” viņa uzskata.

Mantele ir pirmā sieviete, kas divreiz ieguvusi prestižo Bukera prēmiju. 2009.gadā apbalvojums tika piešķirts par romānu “Wolf Hall”, kas ir pirmais grāmatu triloģijā par Henrija VIII padomnieku Tomasu Kromvelu.

Savukārt otrā daļa “Bring Up The Bodies” tika apbalvota pagājušogad.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+