Pasaulē
Eiropa

Britu salām tuvojas “Ofēlija” 0

Ekrānšāviņš no Earthobservatory.nasa.com

Otrās kategorijas viesuļvētra “Ofēlija”, kas sestdien atrodas pie Azoru salām, pirmdien sasniegs Īriju un stipri vēji skars arī Lielbritāniju, liecina ASV Nacionālā viesuļvētru centra informācija.

Vēja ātrums viesuļvētrā sasniedz 44 metrus sekundē, brāzmās – 54 metrus sekundē. Sagaidāms, ka līdz svētdienai “Ofēlija” vēl būs tropiskais ciklons, vēlāk, virzoties pāri vēsākiem ūdeņiem, ciklons zaudēs tropiskās iezīmes, bet saglabās orkāna spēku.

Azoru salās izsludināts sarkanais – augstākās pakāpes – brīdinājums par stipru lietu, kā arī zemākas pakāpes brīdinājums par lielu vēju.

Saistītie raksti

Atbilstoši pašreizējām prognozēm no vētras visvairāk cietīs Īrijas dienvidu piekraste, kur vēja ātrums brāzmās var pārsniegt 40 metru sekundē.

Ar viesuļvētru saistīts oktobrim neraksturīgs karstums. Piektdien vietām Marokā un Kanāriju salās, termometra stabiņam pārsniedzot +40 grādu, sasniegts oktobra maksimālās gaisa temperatūras rekords. Nedēļas nogalē Portugālē un Spānijā gaisa temperatūra vietām būs +36 grādi, bet pirmdien Anglijā iespējams siltums līdz +25 grādiem, prognozē sinoptiķi.

LA.lv