Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
15. decembris, 2014
Drukāt

Britu telekanāls vēsta par Latvijā dzimušo pasaulē pirmo popzvaigzni ar invaliditāti (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lielbritānijas telekanāls “Channel 4” vēsta par Latvijā dzimušo dziedātāju Viktoriju Modestu, atzīstot viņu par pasaulē pirmo popzvaigzni, kurai ir invaliditāte.

26 gadus vecajai Daugavpilī dzimušajai Viktorijai pirms desmit gadiem zem ceļa amputēta kreisā kāja, kas kopš dzimšanas bija nepilnīgi attīstīta.

“Channel 4” reklāmas rullīti par dziedātāju un viņas dziesmas “Prototype” videoklipu demonstrēja svētdien, vienlaikus ar konkurējošā britu telekanāla ITV populāro dziedāšanas šova “The X Factor” finālu.

Videoklipā Modesta dejo ar dažādām stilizētām kājas protēzēm, aicinot “aizmirst visu, ko tu zini par fiziskiem traucējumiem”.

Telekanāls aicināja apšaubīt mūsdienu “mokoši garlaicīgās un ražotās” popzvaigznes, iepazīstot Viktoriju Modestu.

Dziedātāja, kas 2012.gadā uzstājās Londonas Paraolimpisko spēļu noslēguma ceremonijā, norādīja, ka mūzikas industrija baidās no invaliditātes, paužot cerības, ka viņa mainīs sabiedrības uzskatus.

“Ilgu laiku popkultūra ir slēgusi savas durvis man kā personai ar amputāciju un alternatīvam māksliniekam. Es domāju, ka cilvēkiem ir grūti saprast, ko domāt vai ko just pret cilvēku ar amputāciju, kas necenšas būt olimpietis,” sacīja dziedātāja.

“Sportā invaliditātes pārvarēšana tevi padara par varoni, bet popmūzikā šādām jūtām nav vietas,” piebilda Viktorija, kas Lielbritānijā dzīvo kopš pusaudzes vecuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lasu komentārus brīnos –
    vai STULBAJAM tūdaliņam savā NABAGMĀJĀ traucē pat
    Lielbritānijā dzīvojošā meitene no Latvijas?

  2. Vienīgais kas viņai ir, tā ir protēze. Agriežās visuslaiki kad kropļus par naudu izrādīja.

  3. Uz Eiroviziju?

Starpkontinentālas mūzikas pērles festivālā "Porta"29. oktobrī izbaudīt spožu pasaules mūzikas mākslinieku sniegumu aicina jau sešpadsmitais pasaules mūzikas festivāls "Porta".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+